Starostwo3
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnicka PWSZ Uczelnią Liderów 2015

Przez   /   03/07/2015  /   No Comments

Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyznano certyfikat „Uczelnia Liderów 2015”. Nagrodę przyznano, 2 lipca w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego podczas uroczystości podsumowującej V edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem honorowym prof. Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012
W trakcie gali Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz odebrał certyfikat „Uczelnia Liderów 2015”, który został przyznany naszej Uczelni już po raz piąty.
W opinii Komisji Certyfikacyjnej, nasza Uczelnia jest zarządzana w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem kompleksowego, spójnego i efektywnego instrumentarium menedżerskiego, a model rynkowego funkcjonowania jednostki przygotowany został zgodnie z paradygmatami nowoczesnego zarządzania publicznego.
W dalszej części uzasadnienia czytamy, że:
- PWSZ im. Witelona w Legnicy poprawnie zdefiniowała swoje wyzwania strategiczne, czyniąc to w oparciu o rzetelną analizę otoczenia, w sposób pozwalający stale umacniać pozycję konkurencyjną oraz budować markę rozpoznawalną, nowoczesną, akcentującą atrybuty projakościowe. Od momentu powstania, Uczelnia konsekwentnie buduje swoją tożsamość, kulturę organizacyjną i wizerunek na bazie dwóch filarów: wysokiej jakości usług edukacyjnych oraz szerokiego portfolio dostępnych kierunków i specjalności studiów kreowanego z uwzględnieniem zjawisk i tendencji na rynku pracy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy jest uczelnią kreatywną, otwartą na nowe wyzwania, dbającą o permanentny rozwój kadry naukowo-badawczej oraz budowanie prostudenckiej atmosfery studiowania.
Podczas Gali, członkowie Komisji Certyfikacyjnej „Uczelnia Liderów” wielokrotnie podkreślano również, że:
Uczelnia zapewnia studentom szerokie możliwości nabycia w trakcie cyklu studiów dyplomowych umiejętności i kompetencji zawodowych o wysokim poziomie użyteczności rynkowej, nie tylko w ramach „standardowej” oferty zajęć akademickich, ale także poprzez dodatkowe propozycje dydaktyczne i rozwojowe adresowane do studentów.
Szczególną uwagę Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zwróciły podejmowane przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy działania mające na celu permanentne podnoszenie bazy infrastrukturalnej, co w sposób bezpośredni przekłada się na jakość kształcenia (na kierunkach o profilu praktycznym jakość ta jest w sposób oczywisty zależna od zaplecza technologicznego i laboratoryjnego).


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy jest placówką nowoczesną, w której każdy aspekt działalności jest realizowany z uwzględnieniem spojrzenia projakościowego. Jednostka posiada liczne osiągnięcia, zwłaszcza w sferze organizacyjnej i dydaktycznej, a wprowadzane w niej rozwiązania cechuje wysoki poziom innowacyjności, co potwierdza zwłaszcza analiza rozwiązań/procedur w zakresie zapewniania wysokiej jakości kształcenia i edukacji praktycznej studentów. Uczelnia cieszy się uznaniem i zaufaniem studentów i partnerów zewnętrznych, co potwierdzono w toku certyfikacji, identyfikując w środowisku lokalnym liczne pozytywne opinie i rekomendacje pod adresem ocenianej jednostki.
Jako że wdrażany w Uczelni model kształcenia bazuje na rozwiązaniach trwałych, systemowych i przynosi rezultaty w dłuższej perspektywie czasowej, w opinii Komisji w pełni zasadne jest przyznanie ocenianej jednostce certyfikatu „Uczelnia Liderów”. Wszelkie warunki i kryteria niezbędne w celu skutecznej recertyfikacji zostały bowiem spełnione w stopniu znaczącym.
Tytuły „Uczelni Liderów” przyznaje Komisja Certyfikacyjna złożona z naukowców reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski. Komisja pracuje pod przewodnictwem prof. dr. hab. Dariusza Rotta, wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, do 2013 roku członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a zasiadają w niej m.in. prof. Piotr Wilczek (Uniwersytet Warszawski), prof. Krzysztof Czekaj (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), prof. Maciej Mitręga (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) i prof. Michał Kaczmarczyk (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu).

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy
Fot. Zbigniew Gol

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3457 dni temu dnia 03/07/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 3, 2015 @ 3:06 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

6

Ważna debata o edukacji ekonomicznej w Witelonce

Read More →