Starostwo3
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

10 godzin sztuki wideo – wystawa w Galerii Ring

Przez   /   28/10/2020  /   No Comments

Aktualną wystawę w Galerii Ring obejrzymy w ciemności. Międzynarodowa ekspozycja audiowizualnych prac, powstałych na styku świata sztuki, nowoczesnych technologii i nowych mediów pt. Videosyntezy prezentowana jest na 14 ekranach telewizorów (i 2 projektorach), emitujących ponad 80 prac – czyli przeszło 10 godzin materiału audio i wideo. Wśród prezentowanych artystów – muzyków, autorów wideo, multimediów i sztuki medialnej, są także fascynaci, badacze i pedagodzy rozmaitych dziedzin sztuki, nauki, a nawet przemysłu eventowego, filmowego i „kosmicznego”.

Na interaktywnej wystawie obejrzymy prace 22 artystów z siedmiu krajów. „Włoski twórca Loris Cericola w swoich magnetic paintings wykorzystuje swoje klasyczne wykształcenie malarskie do tworzenia na urządzeniach elektronicznych abstrakcyjnych pejzaży w ruchu, rejestrowanych na taśmach wideo. Jan Dybała realizował audiowizualne scenografie i oświetlenie sceniczne m.in. dla Tauron Nowa Muzyka, Ars Cameralis Festiwal czy Media Biennale WRO” – wymieniają organizatorzy. Z kolei Amerykanin Neil Ebbflo zaangażowany jest w artystyczne działania edukacyjne dla uczniów i studentów, a także projekty ekspozycyjne dotyczące nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki. David Francus z kolei jest artystą i inżynierem z Florydy, który w pracy twórczej i zawodowej wykorzystuje od fal radiowych po lasery i promienie rentgenowskie. Pracuje na styku sztuki, nauki i technologii, m.in. jako naukowiec zajmujący się VR’em i symulacjami, projektant elektroniki i inżynier systemów, technik pokazów laserowych, a obecnie w dziale badań i rozwoju Walt Disney Attractions Technology. Derek Holzer jest także archeologiem mediów, wykładowcą i twórcą instrumentów elektronicznych, Kevin (Kevoté) Pearce koncentruje się na perkusyjnych stylach muzycznych, techno i dźwiękach bębnów Afryki Zachodniej, zaś Evan Twyford z Teksasu za dnia pracował jako architekt przestrzeni kosmicznej w Johnson Space Center w NASA, noce zaś spędzał jako DJ, grając w dusznych, teksańskich klubach tanecznych. Paloma Kop – jedyna kobieta w projekcie, artystka mediów elektronicznych, eksploruje i dekonstruuje granice między materialną a elektroniczną (czaso)przestrzenią, a interesuje ją uniwersalność zjawisk naturalnych i biologicznych, procesy morfogenetyczne, informatyka, teoria chaosu i emergencja. Wszystkich ich łączy kuratorski projekt Videosyntezy, który jako pierwsi mogli zobaczyć legniczanie – ale nie tylko, bowiem prace prezentowane są także online na stronie internetowej Festiwalu oraz Facebooku Galerii Sztuki, w każdą niedzielę o godz. 21:00. W sieci dostępny będzie również perfmormatywny koncert MTV Modulartelevision – 20 listopada o godz. 19:00.
Wystawa towarzyszy Festiwalowi Form Audiowizualnych Intermediale 2020. Festiwal organizowany jest cyklicznie od 1994 roku. To cykliczna impreza, której organizatorami są Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA, a współorganizatorami – Legnickie Centrum Kultury oraz Galeria Sztuki. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Ekspozycja czynna jest do 29 listopada, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1487 dni temu dnia 28/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 28, 2020 @ 8:07 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

teatr

Teatry z Koszalina i Poznania w gościnie u Modrzejewskiej

Read More →