UM_Park
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Żywa pochodnia. Oblał kolegę benzyną i podpalił

Przez   /   30/06/2014  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w poniemieckim bunkrze, w którym odnaleziono zwłoki bezdomnego mężczyzny. Dociekliwość prokuratora doprowadziła do ustalenia, że zarówno sam bunkier, jak  i ofiarę celowo podpalono, polawszy wcześniej benzyną. Sprawcą okazał się inny bezdomny – 28-letni Sławomir R., dzień wcześniej wypuszony z zakładu karnego. 

Na jego ofiarę wszyscy mówili “Rysiek”. Rysiek miał 68 lat. Był kaleką. Miał niedowład nóg, poruszał sie o kulach. Musieli się z zabójcą przyjaźnić, bo to u niego Sławomir R. zostawił piłę i zegarek, gdy w marcu 2014 roku wybierał się na odsiadkę czteromiesięcznego wyroku za kradzieże.

21 czerwca 2014 roku, dzień po wyjściu z więzienia, Sławomir R. zgłosił się do Ryśka po depozyt. Wcześniej od rana pił z kolegami dla uczczenia wolności. Towarzyszyli mu trzej bezdomni: 32-letni Łukasz B., 46-letni Janusz M. oraz 36-letni Konrad P.
W bunkrze, gdzie mieszkał Rysiek, okazało się, że piła i zegarek przepadły. Sławomir R., wściekły, okładał kalekę kulą, ale złość mu nie przechodziła. Chwycił więc kanister z benzyną, oblał nią kolegę, podłogę i stertę gratów przy wejściu, a wychodząc wszystko podpalił. Pomieszczenie natychmiast zaczęło płonąć. Eksplodował pozostawiony w środku kanister.
- Zarówno Sławomir R., jak i pozostali mężczyźni uciekli. Nikt nie udzielił pokrzywdzonemu pomocy, ani nie powiadomił straży, policji, czy też pogotowia ratunkowego. 68-letni niepełnosprawny i pobity mężczyzna samodzielnie nie był w stanie uciec z pożaru – informuje prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w legnicy. – W trakcie oględzin stwierdzono, że pożar nie mógł powstać od niedopałka papierosa. Przeprowadzone śledztwo pozwoliło na ustalenie faktycznego przebiegu zdarzenia i ujęcie po 5 dniach sprawcy tej strasznej zbrodni. Sławomir R. usłyszał zarzut dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dopuścił się go w warunkach recydywy, albowiem wcześniej był karany za kradzieże, włamania i rozboje.
Sławomir R. przyznał sie do zabójstwa, zaprzeczył jednak aby oblał benzyną bezdomnego kolegę. Twierdził, że nie myślał co się stanie z Ryśkiem, gdy podpali bunkier i gdy nastąpił wybuch.
Głogowski sąd aresztował zabójcę na 3 miesiące. Grozi mu od 12 lat wiezienia do dożywocia.
Łukasz B., Janusz M. i Konrad P. staną przed sądem za nieudzielenie pomocy. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności (Konradowi P – jako recydywiście -  4 lata 6 miesięcy).
Śledztwo jest w toku.

FOT. PROKURATURA OKRĘGOWA W LEGNICY

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2227 dni temu dnia 30/06/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 30, 2014 @ 9:20 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rejony1_2

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Read More →