AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Zwycięzcy Drone Film Festival Legnica 2018

Przez   /   05/11/2018  /   No Comments

Zakończyła się trzecia edycja międzynarodowego konkursu filmów i zdjęć dronowych Drone Film Festiwal, który od tego roku odbywa się w Legnicy. Podczas uroczystej gali 3 listopada w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej nagrody odebrali autorzy z Polski i zagranicy.

To jedyny taki tegoroczny festiwal w naszym kraju, a jednocześnie jeden z większych w Europie. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Można było skorzystać m.in. z symulatora lotów oraz zdobyć wiedzę na temat latania dronem. Przedstawiciele Legnickiego Klubu Miłośników Dronów ARROW podpowiadali, w jaki sposób zacząć swoją przygodę z dronem.
Drugi dzień festiwalu – to przede wszystkim emisja zakwalifikowanych do konkursu filmów i zdjęć. Wpłynęło ponad 100 prac, z czego 26 filmów zostało zakwalifikowanych do konkursu głównego.
– Autorzy prac, które dzisiaj możemy obejrzeć, są najlepsi z najlepszych. Co roku otrzymujemy produkcje na coraz wyższym poziomie – mówił Piotr Paweł Żukowski, przewodniczący jury festiwalu.
Joanna Wieczorek, ekspert ds. prawa lotniczego z fundacji LOT Classic podkreślała, jak ważna jest edukacja w zakresie posiadania i korzystania z dronów. Gratulowała władzom miasta podjęcia się tej tematyki i zorganizowania imprezy, która jest jedną z niewielu tego typu na arenie międzynarodowej.
W roku 100-lecia odzyskania niepodległości nie mogło zabraknąć akcentu biało-czerwonego. Na rozpoczęcie drugiego dnia festiwalu drony uniosły polską flagę ponad dziedziniec Akademii Rycerskiej. Następnie wniósł ją do sali Bartek Baranowski, pomysłodawca bicia rekordu Polski w ilości osób z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, co nastąpi 11 listopada podczas meczu na stadionie.
- Cieszę się, że ten festiwal zagościł w naszym mieście. Legnica stawia na rozwój nowych technologii, w co mocno wpisują się drony – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się połączyć festiwal z międzynarodowymi targami dronowymi.
Oto laureaci festiwalu w kategorii fotograficznej „ART”:
• III – Paweł Kalupa (Diveo) – „Drone in the fog”
• II – Łukasz Oparczyk (Dr One Eye) – „Radiostacja gliwicka we mgle”
• I – Urszula Sarapata i Sebastian Zając (DRONE QUEST) – „Susza”
Kategoria filmowa „NATURE”:
• III – Filip Gonciarczyk i Kuba Leszko (Motionthrill) – „Explore Poland”
• II – Richard Raymann (Crot Production) – „Ireland – The Land Of Green”
• I – Krystian Bielatowicz – „Wild Kamchatka”
Kategoria filmowa „MOVE”:
• III – Marlon Palawan – Close Proximity
• II – Wojciech Garus i Kazik Garus – „Lost”
• I – Tomasz Grzywiński (FLY DOG) – „Kaukaz Runmageddon”
Kategoria filmowa „CITY/INDUSTRIAL”:
• II – ex aequo – Piotr Murawski (Dron Time) – „Gdynia. Moje miasto”
• II – ex aequo – Paweł Kalupa (Diveo) – „From dawn till dusk”
• I – Łukasz Lewenda – „Protest”
Nagrodę prezydenta miasta Legnicy otrzymał film Filipa Gonciarczyka i Kuby Leszko (Motionthrill) – „Explore Poland” (kat. NATURE).
Wydarzeniu towarzyszył niesamowity występem muzyków z Drone Music Projekt, którzy muzykę elektroniczną łączą z klasyczną oraz z brzmieniem dronów. Dla uczestników i gości przygotowane były stoiska z dronami, symulatorami i grami.
Organizatorami III edycji DFF był Urząd Miasta Legnicy, Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10% Art oraz Legnickie Centrum Kultury. Wszystkie nagrodzone filmy można zobaczyć na stronie: http://dronefilmfestival.eu/filmowi-laureaci-2018/.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Samorządy razem

Zagłębie Miedziowe idzie blokiem po unijną kasę

Read More →