BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmarło dziecko potrącone na przejściu dla pieszych

Przez   /   25/01/2021  /   No Comments

W sobotę zmarła siedmioletnia dziewczynka, potrącona 8 stycznia na przejściu dla pieszych przez ul. Chojnowską w Legnicy. Sprawca wypadku przebywa w tymczasowym areszie. Po potrąceniu uciekł, nie udzieliwszy dziecku pomocy, i usiłował spalić samochód, aby zatrzeć ślady.  

Przez prawie dwa tygodnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy lekarze walczyli o życie siedmiolatki.

W związku ze śmiercią potrąconej dziewczynki, prokurator zastanawia się nad zmianą zarzutów. Aktualnie 34-latek, odpowiedzialny za tę tragedię, ma trzy: spowodowaniu wypadku drogowego z następstwem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nieudzielenie pomocy ofierze oraz posiadanie narkotyków (bo podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie marihuanę).

Do wypadku doszło 8 stycznia ok. godz 17.25 na przejściu dla pieszych przez ul. Chojnowską w Legnicy. Kierowca volkswagena golfa po potrąceniu przechodzącego przez pasy dziecka nie zatrzymał się. Odjechał. Przy ul. Lotniczej porzucił samochód i podpalił go, ale funkcjonariusze szybko ugasili ogień. Znalezione w samochodzie dokumenty pozwoliły na ustalenie właściciela auta. Po 4 godzinach od wypadku sprawca był już w rękach policji. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem narkotyków, w związku z czym za spowodowany wypadek grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 39 dni temu dnia 25/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 27, 2021 @ 3:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-5884513_1920

Legnicki szpital rejestruje kolejne roczniki do szczepień

Read More →