AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja. Jutro decyzja o wyborze prezesa dla szpitala?

Przez   /   22/10/2020  /   No Comments

Konkurs na prezesa spółki Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka w Złotoryi wkracza w decydującą fazę. Jutro zbiera się zgromadzenie wspólników (stanowi je zarząd powiatu), aby przeprowadzić rozmowy z trojgiem kandydatów. Złotoryjski starosta Wiesław Świerczyński nie wyklucza, że również jutro zostanie podjęta uchwała o wyborze prezesa szpitalnej spółki.

Jak informowaliśmy wcześniej, do konkursu zgłosili się była prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie Jolanta Klimkiewicz, była prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim Małgorzata Barańska i były dyrektor techniczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Dariusz Sitkowski. Kandydaci przedłożyli własne koncepcje funkcjonowania, zarządzania oraz rozwoju spółki, a jutro będą o nich rozmawiać z przedstawicielami zgromadzenia wspólników.

Prezes Wiktor Król wciąż zarządza szpitalem. Z praktycznych powodów, starostwo nie wypowiedziało mu dotychczas umowy, ale w każdej chwili może to zrobić ze skutkiem natychmiastowym. To oznacza, że nowy prezes może się pojawić w spółce Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka choćby w najbliższy poniedziałek.

Szpital w Złotoryi przez trzy lata był dzierżawiony przez prywatną spółkę o nazwie Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka. W trakcie dzierżawy doszło do likwidacji oddziału laryngologicznego i kilkumiesięcznego zawieszenia trzech innych. Ze względu na pogarszającą się sytuację finansową, spowodowaną m.in. złym zarządzaniem, nowe władze starostwa zdecydowały się przejąć 100 procent udziałów w spółce. Od roku znów mają kontrolę nad tym, co się dzieje w szpitalu. W tym czasie prezesem spółki pozostaje Wiktor Król.  Z pomocą starostwa prezes Król ustabilizował sytuację finansową i kadrową w szpitalu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 22/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 22, 2020 @ 2:21 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pulse-oximeter-5722328_1920

Projekt DOM: Pulskosymetry dla pacjentów z COVID-19

Read More →