AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja. Ile naprawdę kosztuje Finał WOŚP

Przez   /   28/02/2018  /   7 Comments

Portal E-legnickie napisał, że Komenda Hufca ZHP w Złotoryi dostała z budżetu miasta 46,4 tys. zł na organizację tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nieprawda. Harcerze na organizację WOŚP dostali 4 tys. zł, przy czym te pieniądze trafiły do ZOKiR-u, m.in. na wyżywienie wolontariuszy i muzyków grających (za darmo) w koncercie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym roku w Złotoryi 64,7 tys zł plus ok 3,5 tys. w obcej walucie. Informacja portalu E-legnickie o rzekomych 46.4 tys. zł miejskiej dotacji na złotoryjski Finał sieje zamęt. Mogłaby potwierdzać głoszoną przez przeciwników Owsiaka tezę o marnych efektach akcji WOŚP, gdyby nie to, że jest nieprawdziwa.

Ewa Miara, komendantka Hufca ZHP w Złotoryi, już dzwoniła do redakcji E-legnickie o sprostowanie. – Chodzi o 42,4 tys. zł dotacji przyznanej w nam w ubiegłym roku na organizację zimowego oraz letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, a nie o dotację na organizację Finału WOŚP – mówi. – Na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dostaliśmy w  z urzędu miasta 4 tysiące złotych, przy czym cała ta suma trafiła do Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie odbywała się impreza, na pokrycie ich kosztów.

- Musieliśmy opłacić z tej sumy obsługę techniczną (akustyka, oświetleniowca, itd). Kupiliśmy wyżywienie dla zespołów, które za darmo grały na naszej scenie dla WOŚP, i dla wolontariuszy prowadzących zbiórkę na mieście. Zakupiliśmy też sztuczne ognie na Światełko do Nieba – mówi Zbigniew Gruszczyński, dyrektor Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Nie pamięta, ile dokładnie wyniosły rachunki, ale jest pewien, że całej dotacji – 4 tys. zł – nie wykorzystał.

- Wszystko, co robimy w Hufcu ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy robimy za darmo – podkreśla komendant Ewa Miara. – Angażujemy w tę akcję nasz wolny czas, a często także nasze prywatne pieniądze. Mimo to co roku mamy nadmiar dzieci i młodzieży, którzy chcą się w to włączyć. Fundacja WOŚP pozwala nam na setkę kwestujących, a wolontariuszy zgłasza się znacznie więcej, i to jest fantastyczne. Na tym zasadza się wartość tej akcji.

Szczegółowe zestawienie dotacji dla stowarzyszeń (z podaniem kwot i ich przeznaczenia) publikuje na swoich stronach internetowych Gazeta Złotoryjska. Oto link. OTO LINK

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 858 dni temu dnia 28/02/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 28, 2018 @ 12:44 pm
 • W dziale: wiadomości

7 komentarze

 1. lustrator pisze:

  widac ze cienki jestes .To angielskie pomywanie jak widac nie sluzy ci tak jak tamto powietrze.Zglos sie na zoliborz tam poszukuja takich jak ty nierozgarnietych.

 2. Trutalski pisze:

  No właśnie wyjechałem. z UK do Polski. Ale nie na długo. A ty lustrator naucz się pisać w jednym komentarzu bo dziwnie to wygląda. Poza tym ciężko Cię skumać czasem. Przetłumacz “Pomywanie to te rejony” i co to znaczy “siedziec na zoliborzu”? – Jeśli chodzi Ci o benefits to nic od Social Welfare nie biorę.

 3. lustrator pisze:

  a co do wódy…to zalezy gdzie sie ktos obraca.Pomywanie to te rejony.

 4. lustrator pisze:

  sa lepsze systemy w bogatszych krajach i tez maja zbiorki.Tylko trzeba wyjechac, czytac a nie siedziec na zoliborzu cale zycie.

 5. Trutalski pisze:

  Cały system zdrowia mamy chory i tkwi głęboko w PRL-u. Solidarność spoko ale nie na temat rozmowy. Wóda też jest dobra. Za granicą obecnie chyba bardziej kojarzona z Polską niż Walesa i Pope Dżej Pi de Sekond.

 6. DO TRUTALSKI. Mam zupełnie inne zdanie. Obok Solidarności, uważam WOŚP za najpiękniejszą rzecz, jaką Polakom udało się wspólnie stworzyć. Z Pańskiej wypowiedzi też chyba wynika coś innego. Jeśli ją dobrze czytam, siarą nie jest WOŚP, ale “podatki, NFZ, ZUS i inne duperele”.

 7. Trutalski pisze:

  I tak siara za granicą ten WOŚP. Płacimy podatki, NFZ, ZUS i inne duperele a pieniądze zbierane są jak na kraj w Rogu Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →