basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

“Złotoryja Express”. Gra, która pomaga poznać miasto

Przez   /   27/09/2018  /   No Comments

W środę w Złotoryi rozegrano grę miejską “Złotoryja Express”. Wzięło w niej udział 8 drużyn ze złotoryjskich szkół podstawowych.
Gra została przygotowana przez młodzież ze stowarzyszenia Nasze Rio podczas czerwcowych warsztatów. Tematyka gry krąży wokół Złotoryi, jej historii, tajemnic oraz złota. Uczestnicy musieli podążać za głosem tajemniczego mieszkańca uwięzionego za szybką smartfona, po drodze czekało na ich wiele zagadek i zaskakujących zadań do wykonania. Aby otrzymać wskazówkę gdzie dalej iść musieli zaśpiewać lub zapozować jak pewna figura w naszym mieście. Musieli mieć też wykazać się sprawnością fizyczną ponieważ w grze liczył się czas, a trasa była bardzo urozmaicona i prowadzila przez większość złotoryjskich zabytków. Zakończeniem gry była uczta, w której wzięli udział wszyscy, którzy dotarli na metę. Nie obyło się także bez nagród, które tematycznie nawiązywały do Złotoryi.

Już niedługo gra będzie dostępna dla szerszego grona odbiorców. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się z zadaniami na trasie opracowanej przez młodych entuzjastów historii i zabytków naszego miasta.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu “Lokalne Partnerstwa Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności” pt. “Młodzieżowy Wulkan Energii”.
Jest to kontynuacja projektu “Młodzi odkrywają potencjał i tajemnicę regionu- budujemy centrum aktywności społecznej Wulkan”. Najważniejszym efektem działań partnerstwa było powstanie ważnego miejsca w przestrzeni Złotoryi- Centrum Aktywności Społecznej “Wulkan”, gdzie swoją siedzibę ma Stowarzyszenie Nasze Rio a także Klub Seniora. Miejsce to sprzyja aktywizacji lokalnej społeczności oraz edukacji społeczno-regionalnej. Dzięki działaniom partnerstwa złotoryjska młodzież zyskała dogodne warunki do spotkań, rozwijania wiedzy i umiejętności, poznawania ciekawych i inspirujących ludzi oraz tworzenia i realizacji projektów i budowania koalicji na ich rzecz.

Źródło: Stowarzyszenie Nasze Rio

FOT. STOWARZYSZENIE NASZE RIO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 555 dni temu dnia 27/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 27, 2018 @ 4:46 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

chodz poplyniemy

Legnickie dzieci śpiewają online z Patrycją Kamolą

Read More →