AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

“Zdrowa Legnica”. Bezpłatne zajęcia na basenie

Przez   /   12/10/2021  /   No Comments

Kilkadziesiąt godzin bezpłatnych zajęć na legnickich basenach, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, czeka na legniczan w każdym wieku. Jest to wspólny projekt miasta i KGHM Polska Miedź pod nazwą „Zdrowa Legnica” oraz kampanii „Zdrowie najważniejsze”.

Zajęcia pod hasłem „Lubię pływać z mamą i tatą” oraz „Senior na fali” ruszają już 20 października i będą na pewno doskonałą ofertą dla osób dbających o swoje zdrowie, odporność i wspaniałe samopoczucie. Tradycyjnie zachęcamy, aby podczas weekendów w październiku, listopadzie i grudniu, spędzać czas rodzinnie. Wierzymy, że dzięki zorganizowanym spotkaniom na basenach nie tylko potrenujemy, ale też zintegrujemy się.

- Poziom zajęć będzie dostosowany do uczestników tak, aby mogli korzystać z nich najmłodsi, jak i dzieci w wieku szkolnym. Rodzice będą asystentami tych lekcji, które oprócz nabywania umiejętności, mają być też dobrą zabawą – mówi Janusz Widomski z Klubu Sportowego WANKAN.

Zajęcia w tym klubie odbędą się podczas czterech sobót: 23.10, 30.10, 6.11, 13.11 na basenie Delfinek. Początek o godz. 9.00. Obowiązują zapisy – anna.rach@poczta.onet.pl, tel. 662035 356.

Kolejny blok weekendowych zajęć przy ul. Polarnej w terminach 21.11, 27.11, 4.12, 11.12 poprowadzi UKS Delfinek.

- Zamierzamy dobrze się bawić, ale też intensywnie potrenować – zaprasza Walentyna Pirecka z UKS Delfinek.

Obowiązują zapisy: uks.delfinek@wp.pl, tel. 698094552 (w godz. 16-20).

W programie zadbaliśmy też o seniorów, którzy szczególnie powinni dbać o swoje zdrowie podczas okresu jesienno-zimowego. Pierwsze zajęcia dla nich odbędą się już w środę 20 października o godz. 16.00 na basenie „Bąbelek” przy ul. Mazowieckiej.

- Zajęcia będą odbywały się w każdą środę aż do 1 grudnia. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy seniorów, aby dali się ponieść i wskoczyli do naszej ekipy seniorów na fali. Będzie świetna zabawa! – zapewnia Marzena Danielewicz ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej – Legnicki Klub Sportowy „Trójka”.

Zajęcia są bezpłatne i obowiązują zapisy: skf-lkstrojka@wp.pl, tel. 509232353.

Kampania społeczno-edukacyjna „Zdrowie najważniejsze” odbywa się w ramach współpracy z KGHM Polska Miedź SA i skierowana jest do rodzin zamieszkałych na terenie Legnicy. Promuje zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i integrację rodziny.

W ramach „Zdrowiej Legnicy” w październiku, listopadzie i grudniu odbędą się jeszcze m.in. warsztaty „Tak oddycha Legnica”, zajęcia „Będę Mistrzem – tenisowe soboty z rodzicami”, turniej „Dzieci dają kosza” i wiele innych form aktywności dla całych rodzin. Jest to trzecia edycja wspólnego projektu KGHM i miasta Legnicy.

Masz pytania dotyczące programu lub chcesz z nami współpracować? Napisz – e-mail: zdrowa@legnica.eu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 4 dni temu dnia 12/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 12, 2021 @ 2:04 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zespol PALIUM

Sens życia Obywatela Zbigniewa Warczewskiego

Read More →