Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zarząd Arlegu raczej długo nie porządzi

Przez   /   30/06/2014  /   No Comments

Wciąż nie ma raportu po kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy. Ale zmiany w zarządzie wydają się nieuchronne. Zapowiada je odwołanie dwóch członków rady nadzorczej, za niedostateczną kontrole nad spółką. 

Dzień po tym, jak rada nadzorcza nie dopatrzyła się złamania prawa w działaniach zarządu Arlegu, dwaj przedstawiciele marszałka – Mieczysław Kraśniański i Grzegorz Kubacki – zostali odwołani z jej składu przez Walne Zgromadzenie Wspólników. Ich miejsce zajęli Damian Stawikowski – wicestarosta lubiński – i Łukasz Puźniewski.

W pięcioosobowej radzie nadzorczej Arlegu marszałek ma trzech przedstawicieli. Obecnie to Jerzy Uzar, Damian Stawikowski i Łukasz Puźniewski. Pozostali członkowie rady nadzorczej (Renata Pawlak, Andrzej Ratajczak) reprezentują mniejszościowych udziałowców: Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.  i Inkasso Reform sp z.o.o.

Czy można zmianę w radzie traktować jako zapowiedź zmian w zarządzie Arlegu? Zdaniem Jarosława Perduty, rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, tak.

- Cały czas mówimy jednak raczej o naruszeniu standardów przez zarząd spółki niż o złamaniu prawa – podkreśla Jarosław Perduta.

Los prezesa Jarosława Rabczenki oraz dwóch pozostałych członków zarządu – Roberta Kropiwnickiego i Mariusza Kołodzieja – zależy od tego, jak zachowają się pozostali członkowie rady: albo nadal będą utrzymywać, że nic się nie stało, albo zagłosują za zmianami w kierownictwie spółki.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2231 dni temu dnia 30/06/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 30, 2014 @ 4:13 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kropiwnicki-1024x898

Kropiwnicki w zespole ds nieprawidłowości wyborczych

Read More →