Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zagrodno. Rusza budowa oświetlenia drogowego

Przez   /   30/08/2022  /   4 Comments

Gmina Zagrodno podpisała dziś z firmą Energobest z Miłkowa umowę na budowę inteligentnego, energooszczędnego oświetlenia drogowego na terenie gminy wraz z audytem infrastruktury oświetleniowej. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma 16 miesięcy na zaprojektowanie i wykonanie ok 300 nowych punktów świetlnych. Gmina pozyskała na ten cel 4,5 mln zł z Polskiego Ładu. 

Przetarg na tę inwestycję został rozstrzygnięty na początku lipca. Z dwóch ofert gmina wybrała tańszą, złożoną przez spółkę Energobest Sieci i Instalacje Energetyczne Artur Migacz z Miłkowa (cena ofertowa: 4 570 330,68 zł). Podpisanie umowy przeciągnęło się, gdyż rywal Energobestu – konsorcjum złożone z komunikacyjnego giganta Orange Polska oraz spółki Elektros Energetyka z Bolesławca – odwołało się od tego rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej.

- KIO podtrzymała wybór gminy – mówi wójt Zagrodna Karolina Bardowska. – Cieszy nas to, bo jest potwierdzeniem, że dochowaliśmy wszelkich procedur. Dzięki temu dzisiaj mogliśmy podpisać umowę ze spółką Energobest. Inwestycja będzie realizowana w formule “zaprojektuj i wybuduj”. Czas jej zakończenia to listopad 2023 roku. Nowe lampy zwiększą bezpieczeństwo naszych mieszkańców i innych użytkowników dróg.

Z deklaracji inwestora wynika, że będzie projektował nową sieć fragment po fragmencie i w miarę uzyskiwanych zezwoleń na bieżąco instalował kolejne punkty świetlne. Dlatego możliwe, że pierwsze lampy staną już za kilka miesięcy.

Gmina Zagrodno na to zadanie pozyskała 4,5 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dodatkowo we własnym budżecie miała zabezpieczone na nowe oświetlenie 0,5 mln zł.

FOT. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  a moze ciemniak jasniej cos .

 2. Anonim pisze:

  Może was oświeci co tu się dzieje jak jakimś cudem zamontują te lampy ciemniaki:)

 3. Danuta pisze:

  Pani Wójt nie próżnuje a te trajkacze niech już zamilkną.

 4. lustrator pisze:

  a jajcew nic w temacie??Ze lampy nie beda rowno albo nie beda w linii albo kolor nie ten albo, albo ze jaja mu juz przeszkadzaja .Jak to jaja jajcewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →