Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Przez   /   07/05/2021  /   4 Comments

Na nadzwyczajnej sesji, zwołanej na wniosek wójt Karoliny Bardowskiej, radni gminy Zagrodno przyjęli zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, pozwalające zrealizować przynajmniej część inwestycji wyrzuconych przez nich tydzień temu do kosza. Nie ma wśród nich oczekiwanej przez mieszkańców Grodźca przebudowy drogi przez wieś ani remontu chodnika w Zagrodnie. 

Wójt Karolina Bardowska spiera się z dziesiątką opozycyjnych radnych o sens wydania gminnych pieniędzy na projekt drogi powiatowej Uniejowice – Grodziec (137 tys. zł) oraz remont dziurawego chodnika przy drodze wojewódzkiej w Zagrodnie (508 tys. zł). Oni uważają, że należy czekać aż zrobią je właścicele dróg, tzn. powiat złotoryjski i samorząd Dolnego Śląska. Ona przekonuje, że po wypracowaniu w 2020 roku prawie 2 mln zł nadwyżki budżetowej gminę stać, aby wziąć te zadania na swoje barki i jak najszybciej zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców, korzystających z obu arterii.

Wójt nie spodziewała się, że opór opozycyjnych radnych przeciwko tym inwestycjom będzie tak wielki, że razem z nimi odrzucą cały pakiet zaproponowanych w uchwale budżetowej wydatków, w tym: wyposażenie nowej sali gimnastycznej (80 tys. zł), zagęszczenie oświetlenia i lampy hybrydowe (250 tys. zł), wyposażenie sali w Grodźcu (40 tys. zł), zakup ozonatorów do dezynfekcji pomieszczeń urzędu gminy, jednostek straży pożarnej, świetlic itp. (23 tys. zł). A jednak tydzien temu większość Rady Gminy Zagrodno zagłosowała przeciwko wprowadzeniu do budżetu tych zadań.

W tej sytuacji wójt poprosiła o zwołanie na dzisiaj nadzwyczajnej sesji i raz jeszcze przedłożyła pod głosowanie projekty uchwał w sprawie zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, uwzględniające wymuszone na niej przez radnych poprawki, tzn. wykreślenie pieniędzy na wykonanie remontu chodnika w Zagrodnie i projekt drogi Uniejowice – Grodziec. Radni Jan Łuc z Grodźca, Paweł Kalinowski z Olszanicy, Izabela Grabka z Wojciechowa, Ewa Sitko z Zagrodna i Paweł Keklak z Olszanicy, którzy tydzień temu wbrew reszcie rady popierali pełny pakiet zadań inwestycyjnych,  tym razem postanowili zagłosować przeciwko. Z ich wyjaśnień wynikało, że to symboliczny protest przeciwko zignorowaniu potrzeb mieszkańców korzystających z chodnika w Zagrodnie i z drogi Uniejowice – Grodziec.

Oto zestawienie wyników głosowań w sprawie zmian w budżecie na 2021 rok:

 • Głosowanie z 30 kwietnia br. (wyposażenie sali gimnastycznej + zagęszczenie oświetlenia + wyposażnie sali w Grodźcu + zakup ozonatorów + remont chodnika w Zagrodnie + przebudowa drogi Uniejowice – Grodziec)

* zielonym kolorem są zaznaczone głosy za, czerwonym przeciw

 • Głosowanie z 7 maja br. (wyposażenie sali gimnastycznej + zagęszczenie oświetlenia + wyposażnie sali w Grodźcu + zakup ozonatorów)

* zielonym kolorem są zaznaczone głosy za, czerwonym głosy przeciw

Piotr Kanikowski

RYC. SCREEN Z TRANSMISJI

    Drukuj       Email

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  Niech wykona zaległe z dwuch lat prace gminne to na połowę niestarczy.>>.wystarczy ze ty rozumiesz co piszesz i to tez wystarczy.Na dzisiaj.

 2. W pisze:

  Nic nie bylo robione to budzet mizerny ale jest. Niech wykona zaległe z dwuch lat prace gminne to na połowę niestarczy.

 3. lustrator pisze:

  albo gruby niech steknie.

 4. Krzysztof pisze:

  Teraz niech zrobią pomnik Olechowskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →