wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Za nami druga runda szachowych mistrzostw

Przez   /   07/05/2013  /   No Comments

Druga runda Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach obfitowała w kolejne niespodzianki. Do roli postrachu faworytów urasta powoli 15-letni Polak Jan Krzysztof Duda, który po sensacyjnym remisie z Rosjaninem Jakovenką, w swojej drugiej partii odebrał pół punktu kolejnemu faworytowi do medali ? czeskiemu arcymistrzowi Davidowi Navarze.

Duda nie ma jeszcze tytułu arcymistrzowskiego, ale do walki z dużo lepszymi szachistami przystępuje bez kompleksów. Kolejny remis, ale ze słabszym rywalem, zaliczył także najlepszy z Polaków Radosław Wojtaszek, wygrał za to wreszcie Mateusz Bartel, który niepowodzenie z pierwszej rundy powetował sobie w starciu z Turczynką Betul Cemre Yildiz. Wygrał także aktualny mistrz Polski Bartosz Soćko.

Broniący tytułu mistrzowskiego Rosjanin Jakovenko długo walczył z Ukrainką Marią Muzychuk, by w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo w zawodach. Silnemu arcymistrzowi Antonowi Korobowowi nie sprostał Polak Robert Kempiński. Ukrainiec po dwóch rundach ma na koncie już dwa punkty i widać, że będzie się zaliczał do czołówki turnieju. Ogromne emocje towarzyszyły pojedynkowi na pierwszej szachownicy, gdzie pierwszy ruch wykonał tym razem Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, a później Gruzin Merab Gagunashvili i Rosjanin Evgeny Tomashevsky rywalizowali przez blisko siedem godzin! Sala opustoszała, zakończyły się wszystkie inne pojedynki, a w starciu Gruzina z Rosjaninem nikt nie chciał oddać pola. Ostatecznie padł remis.

W poniedziałek rozpoczęła ponadto funkcjonowanie szachowa strefa IME w legnickiej Galerii Piastów, gdzie m.in. można nauczyć się grać w szachy. Od początku wzbudzała spore emocje wśród najmłodszych. Z zainteresowaniem ruchy na dużej, plenerowej szachownicy obserwowali także rodzice oraz wielu odwiedzających największe centrum handlowe miasta. Legniczanie powoli oswajają się z niepowtarzalną atmosferą europejskiego czempionatu.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie internetowej zawodów pod adresem www.eicc2013.pl

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2616 dni temu dnia 07/05/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 7, 2013 @ 2:00 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lukowski-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1593264059_4059

Bezbramkowy remis Miedzi z Wartą. Trenerski dwugłos

Read More →