Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Za trzy dni laryngologia w Złotoryi kończy działalność

Przez   /   28/03/2019  /   11 Comments

Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu unieważnił konkurs na otolaryngologię dziecięcą. Nowy konkurs zostanie rozpisany wkrótce. Ale dla oczekujących w kolejce na oddział otolaryngologiczny w Złotoryi jest już wszystko jasne. Pacjenci muszą poszukać sobie innego szpitala, bo w złotoryjskim kontrakt na laryngologię wygasa z dniem 31 marca 2019 r.

Do konkursu na otolaryngologię dziecięcą stanęły trzy placówki z Dolnego Śląska. Oferty dwóch – szpitala powiatowego w Złotoryi i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy – zostały odrzucone jako niespełniające warunków konkursu. Z trzecią ofertą – z Wrocławia – wszystko było w porządku. Ale, jak tłumaczy Joanna Mierzwińska z dolnośląskiego NFZ, w takiej sytuacji komisja nie mogła rozstrzygnąć konkursu.

- Gdy z kilku zgłoszonych ofert tylko jedna nie podlega odrzuceniu, przepisy każą unieważnić postępowanie – mówi Joanna Mierzwińska.

Rzeczniczka wyjaśnia, co dalej. Będzie ogłoszony kolejny konkurs na laryngologię dziecięcą. NFZ nie zamierza jednak przedłużać aneksem kontraktu na otolaryngologię w Złotoryi, jak zrobił to w listopadzie 2018 roku, stwarzając oddziałowi szansę na przetrwanie. Pacjenci z kolejki na zabieg w Złotoryi zostali już poinformowani SMS-ami, że powinni się przepisać do którejś z 15 dolnośląskich placówek. Zostanie im uwzględniony dotychczasowy czas oczekiwania.

- Prowadzimy rozmowy z lubińskim Medicusem, który jest najbliżej Złotoryi – mówi Joanna Mierzwińska. – Medicus jest w stanie wykonywać więcej świadczeń zdrowotnych, żeby nikt nie został poszkodowany. My, oczywiście, w tej sytuacji zapłacimy za te dodatkowe świadczenia.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 662 dni temu dnia 28/03/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2019 @ 10:49 am
 • W dziale: wiadomości

11 komentarze

 1. Olo pisze:

  Panie Kanikowski a czy zadał Pan pytanie Pani rzecznik dlaczego tak bardzo nie chce NFZ żeby oddział Laryngologiczny w Złotoryi istniał dalej skoro miał tak dobrą opinię. Przecież sama Pani rzecznik mówiła że jak konkurs unieważnią to oddział będzie miał szanse dalej pracować a tu nagle zmienia zdanie i mówi że mimo unieważnienia i tak oddział zamyka się z dniem 31.03 coś tu chyba jest nie tak,nie sądzi Pan? I nagle chcą przekazać pieniądze Medicusowi. Hallo!!! coś tu śmierdzi !!!

 2. Złotoryjanin pisze:

  Czy ktoś zadał pytanie jak to możliwe że zamykają oddział a prywatna jednostka dostanie pieniądze żeby tam można było operować?
  Czy tylko ja zauważyłem że coś tu śmierdzi jakimś szwindlem?Oddział nie tylko operował ale również zaopatrzał pacjentów z różnymi urazami i nie tylko. Czy Medicus też będzie pełnił dyżury ?wątpię!!!! Teraz pozostanie tylko jechać na SOR do Legnicy i tam trzeba będzie spędzić kilka godzin żeby ktokolwiek się zainteresował.
  A gdzie byli/są nasi radni/starosta/burmistrz czy ktoś walczył żeby ten oddział nie zamknął NFZ tylko dr.Matusz udzielał się głośno i zgłaszał sprzeciw. Mówię wam szpital padnie szybciej niż wam się wydaje

 3. i proszę mi tu pisze:

  nie mylić szpitali! ci chorzy z wroclawia leczo sie w psychiatryku;)

 4. ukraińsko-białoruskie zadupia pisze:

  automaty do gry nie wystarczą? tomografów się zachciewa?

 5. Zal pisze:

  jAK MOŻNA ZAMKNĄĆ ODDZIAŁ LARYNGOLOGII W ZŁOTORYI!? U nas są świetni specjaliści , nawet przyjeżdżali chorzy z Wrocławia! Dlaczego wszystko skupiać w jednym miejscu, gdzie Lubin, a gdzie Złotoryja! Małe miasta nie długo wymrą , bo likwidują wszystko ! Nie ma punktów, nie dają na sprzęt specjalnie! Kogo to interesuje że chorzy będą musieli jeździć za tyle kilometrów, że nie ma dobrego połączenia pomiędzy Lubinem a Złotoryją! Likwidować wszystko we Wrocławiu razem z NFZ!

 6. lustrator pisze:

  wroc kibolku jutro jak wytrzezwiejesz i ogarniesz sie co nieco.No chyba ze to tygodniowa.

 7. Hassan Kibol pisze:

  Hej Wy obydwaj. Jako bonus udostępniam znaki diakrytyczne, bo widzę że i tego Wam brakuje.
  Korzystajcie z nich do woli.
  ą ć ę ł ń ó ś ź ż
  Lustrator: jakie żółte biegające paski? Dżizas hehe wszystko OK u Ciebie?
  Koyot: jak śpiewała Katarzyna Sobczyk – “O mnie się nie martw”

 8. koyot pisze:

  Hassan mam nadzeje ze nie bedziesz musial korzystac ze szpitala i pomocy urzednikow starostwa szcegulnie pinb chyba ze zywo zainteresowany jestes i masz w tym swoj cel no ale cuz dla ciebie wazne sa znaki a to jest najmniejszy problem nowy starosta i radni beda musieli zajac sie przestepstwem dokonanym przez urzedniczke pinb i nie tylko

 9. lustrator pisze:

  to prawda dla kibolka trzeba pisac tylko na paseczku zoltym biegnacym od lewej do prawej strony ekraniku.Wszystko inne i podzielone wywoluje furie polaczona potem z apatia.

 10. Hassan Kibol pisze:

  Koyot, masz tutaj garść magicznych znaczków, dzięki którym Twój tekst może stać się zrozumiały:
  ,.-,.,.?,.,!,,-,..,?….,.,

 11. Koyot pisze:

  Brawo radni powiatu a szczegulnie Raszkiewicz w tej sytuacij powinni zglosic sprawe do prokuratury za niezabezpieczenie uslug medycznych a jeszcze wyjdzie na jaw tuszowanie przestepstwa przez Raszkiewicza I porczynskiego kradziezy dokumentow przez urzedniczke pinb w poniedzialek zgloszone to bedzie nowemu staroscie I pozostalym radnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-70917

Pies wytropił wandala, który zniszył policyjne radiowozy

Read More →