AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Z policji. Seria zatrzymań seryjnych włamywaczy

Przez   /   28/03/2014  /   No Comments

Za kratki trafili dwaj młodzi włamywacze. Pierwszy specjalizował się w okradaniu samochodów, drugi wolał budynki mieszkalne i sklepy. Raczej posiedzą – grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Samochodowego włamywacza wytypowali i zatrzymali funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu w legnickiej komendzie policji. Młody człowiek grasował w Legnicy. Wybijał szyby w drzwiach pojazdów, dostawał się do środka i zabierał wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, głównie radioodtwarzacze i systemy nawigacyjne. Policjanci udowodnili mu osiem włamań do pojazdów na terenie całego miasta.

 - Zatrzymany to 22-letni legniczanin, wcześniej nie karany – informuje Sławomir Masojć, rzecznik prasowy legnickiej policji. – Funkcjonariusze nie wykluczają, że na jego koncie jest znacznie więcej włamań, za które będzie rozliczony. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

W tym samym mniej więcej czasie funkcjonariusze chojnowskiego komisariatu ustalili i zatrzymali 18-latka z jednej z pobliskich wiosek, który włamał się do domku jednorodzinnego w Miłkowicach. Na koncie ma również dwa styczniowe włamania do sklepów przemysłowych oraz włamanie do pawilonu handlowego w listopadzie ubiegłego roku. Zabierał papierosy, alkohol, kosmetyki i artykuły spożywcze.

Mimo młodego wieku, osiemnastolatek ma już bogatą kartotekę. Wcześniej był wielokrotnie zatrzymywany jako nieletni sprawca czynów karalnych. Okazało się również, że jest poszukiwany przez sąd ponieważ ma do odbycia karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2329 dni temu dnia 28/03/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2014 @ 1:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5394069_1920

4 nowe zachorowania na COVID w Legnicy i powiecie

Read More →