Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wystawa grafik Adama Wójcickiego w Legnicy

Przez   /   05/01/2022  /   No Comments

W Galerii Satyrykon otwarta została wystawa prac Adama Wójcickiego zatytułowaną “Lęk kandyzowany”. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 21 stycznia o godzinie 18. Przypominamy, że w dniach 7-8 stycznia (piątek i sobota) Galeria Satyrykon będzie nieczynna.

Adam Wójcicki to absolwent Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem za współczesną wizualną interpretację wybranych baśni Jacoba i Wilhelma Grimm – “Grimm Fairy Tales” – zrealizował w pracowni książki autorskiej Bogny Otto-Węgrzyn. Główne dziedziny jego twórczości to ilustracja książkowa i prasowa, okazjonalnie malarstwo i mural lub animacja. Od lat tworzy ilustracje dla magazynu “Newsweek”. Ma na swoim koncie pracę z wydawnictwami Tibum,Ha Art!, Dwie siostry, Znak czy Format. Zwycięzca konkursu “Książka dobrze zaprojektowana”. Wraz z Markiem Bieńczykiem i wydawnictwem Format nagrodzony wyróżnieniem Pióra Fredry w 2012 roku za książkę “Nussi i coś Więcej”.

Wystawa jest czynna do 26 lutego.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy/ Legnickie Centrum Kultury

RYC. ADAM WÓJCIK/ LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 23 dni temu dnia 05/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 5, 2022 @ 12:41 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Finał WOŚP w Legnicy. Kup dzieła sztuki na aukcji!

Read More →