Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Wyjątkowy dom hobbita na sprzedaż

Przez   /   12/08/2020  /   No Comments

Każdy z nas marzy o własnym przytulnym gniazdku. Z pewnością zdobycie sporej sumy na własny dom wymaga kredytu, systematycznych oszczędności lub wygranej, jaką oferują polskie kasyna online legalne. Potem trzeba się zastanowić nad tym, jaki dom będzie nam najbardziej odpowiadał. Być może świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na coś w stylu domku hobbita z Władcy Pierścieni.

Nietypowa oferta

Niedawno dosyć głośno zrobiło się o pewnej nieruchomości w Walii. Otóż do sprzedania jest tam dom hobbita w stylu Władcy Pierścieni położony na zboczu wzgórza. Jego cena to jedynie 475 000 GBP, co w przeliczeniu na nasze warunki daje ponad 2,3 miliona złotych! Osoba, która stanie się jego właścicielem, nie będzie musiała w marzeniach podróżować aż do Śródziemia, aby znaleźć dom hobbita bądź też do Nowej Zelandii, gdzie kręcony był Władca Pierścieni.

Ten wyjątkowy dom znajduje się w Carmarthenshire, w starożytnym lesie. Znajduje się na 80 akrach starożytnego lasu, który wygląda jak Shire w fikcyjnym świecie Tolkiena. Woda w domu pochodzi ze źródła w lesie, a ogrzewanie pochodzi z urokliwego kominka. Obiekt ten został zbudowany przez miłośnika przyrody 15 lat temu, czyli niedługo po premierze Powrotu Króla.

W cenie oprócz domu z działką przyszły właściciel otrzyma warsztat z kamienia wraz z prysznicem, jak i również trzy okrągłe domy, które są wykorzystywane na co dzień do zajęć leśnych dla dzieci. Kupujący otrzymają również otwartą kuchnię i jadalnię z przepięknym widokiem na okolicę. W salonie znajdują się drewniane schody, które prowadzą na antresolę używaną jako sypialnia.

Zdaniem lokalnych agentów nieruchomości to bardzo rzadka okazja, aby nabyć klasyczny dom hobbitów położony w tak pięknym miejscu. Do ten jest pełen charakteru i bardzo przytulny. W odległości krótkiego spaceru od domu znajduje się piękny warsztat kamieniarski, który sam w sobie ma łazienkę z prysznicem i pełne zaplecze warsztatowe. Wspomniane trzy dalsze okrągłe domy o różnej wielkości wcześniej były wykorzystywane do celów rekreacyjnych i edukacyjnych.

Kolejną atrakcją jest to, że dom znajduje się w niewielkiej odległości od plaż w Pendine i Tenby. Z powodu pandemii koronawirusa miejsce to przestało być odwiedzane przez turystów czy uczniów. Było to zatem jednym z powodów, dla których obecni właściciele zdecydowali się na sprzedaż nieruchomości.

A może dom Tolkiena?

To nie jedyna nieruchomość związana z Władcą Pierścieni, o której było głośno w ostatnich miesiącach. Pod koniec 2019 roku były dom J.R.R. Tolkiena został wystawiony na sprzedaż. Dom ten znajduje się przy ulicy Northmoor Road 20 w Oxfordzie. Stanowił on jeden z charakterystycznych i podobnych budynków, które w latach dwudziestych XX wieku wzniesiono dla pracowników uniwersytetu.

Chociaż sama nieruchomość nie wyróżnia się niczym szczególnym, to jednak ma bardzo ważną wartość historyczną. To tutaj bowiem w latach 1930-1947 żył J.R.R. Tolkien. Wiadomo zatem, że właśnie w jego wnętrzu Tolkien napisał wydanego w 1937 roku Hobbita oraz większość Władcy Pierścieni (1954).

Sam dom składa się z 6 sypialni, spiżarni oraz sali śniadaniowej. Istotny jest również salon, w którym to zapewne powstało najwięcej stron Hobbita i Władcy Pierścieni. Cały obiekt ma prawie 370 m2 powierzchni mieszkalnej. Jego poprzedni właściciel nabył go w 2004 roku za cenę przeszło 1,5 miliona funtów. Pod koniec ubiegłego roku cena wywoławcza wynosiła już 4,5 miliona funtów.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

ZUS informuje: pieniądze na wyprawki już płyną na konta

Read More →