AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wtargnął z nożem do zakładu pracy i usiłował zabić

Przez   /   24/06/2020  /   No Comments

Prokuratura informuje o zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa na terenie jednego z legnickich zakładów pracy. Według jej ustaleń, Adrian W. omijając ochronę dostał się nielegalnie w celach rabunkowych do pomieszczenia socjalnego, gdzie zaatakował jedną z pracownic. Raniona nożem kobieta przeżyła dzięki pracownikom zakładu, ratownikom pogotowia i lekarzom ze szpitala w Legnicy.

- W dniu 3 czerwca 2020 roku na terenie jednego z zakładów pracy w Legnicy pracownica tego zakładu została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który żądając wydania pieniędzy, uderzył ją nożem w brzuch, po czym zbiegł z tego miejsca – relacjonuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. -  Do zdarzenia doszło po godz. 22.00 w pomieszczeniu socjalnym, dokąd przyszła pokrzywdzona po zakończonej zmianie. Ranna kobieta zdołała dojść do innych pracowników w zakładzie, którzy wezwali do niej pomoc. Karetką Pogotowia Ratunkowego została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, gdzie przez następne dni była leczona.
Według prokuratury, zadana przez sprawcę rana kłuta stwarzała bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Czyn zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. Kodeks karny przewiduje za tę zbrodnię taką samą karę jak za zabójstwo. Co najmniej 12 lat pozbawienia wolności.
Wizerunek sprawcy został utrwalony na zakładowym nagraniu monitoringu. Dzięki temu nagraniu policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. To 33-letni Adrian W., bez stałego miejsca zamieszkania, tułający się po Legnicy i okolicach. Znał zakład, w którym dopuścił się napadu rabunkowego, bo wcześniej w nim pracował.  Sprawca ukrywał się przed organami ścigania, ale funkcjonariusze zdołali go wytropić. 21 czerwca 2020 roku  Adrian W. został zatrzymany w Legnicy. Miał przy sobie nóż. Nóż został zabezpieczony jako dowód w sprawie. Trwają badania, czy to tym narzędziem mężczyzna zadał cios ofierze.
Lidia Tkaczyszyn: – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Legnicy prowadzącej śledztwo w tej sprawie, przedstawił Adrianowi W. w dniu 22 czerwca 2020 roku zarzut usiłowania zabójstwa kobiety w związku z  usiłowaniem rozboju na pokrzywdzonej przez doprowadzenie jej do stanu bezbronności i żądanie wydania pieniędzy, a wobec odmowy spełnienia żądania, uderzenie jej nożem i spowodowanie w ten sposób obrażeń ciała, tj. popełnienia czynu z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 2 pkt. 2 k.k. i innych. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Adrian W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Przeczy, by działał w zamiarze kradzieży pieniędzy oraz by zadał kobiecie cios nożem. Twierdzi, że szukał jedzenia. Tej wersji przeczą inne dowody, z których wynika, że żądał wydania przez pokrzywdzoną „pieniędzy i euro” oraz zadał kobiecie nożem obrażenia ciała potwierdzone badaniami lekarskimi.
Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Legnicy wniosek o tymczasowe aresztowanie Adriana W. na okres trzech miesięcy. Sąd w całości uwzględnił ten wniosek.


FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 208 dni temu dnia 24/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 25, 2020 @ 10:17 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-70917

Pies wytropił wandala, który zniszył policyjne radiowozy

Read More →