Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wolontariusze z PWSZ jadą porządkować groby

Przez   /   03/07/2018  /   No Comments

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” przystąpiły po raz drugi do akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” organizowana przez Fundację Studio Wschód we Wrocławiu.


3 lipca grupa 14 osób wyjechałą na Ukrainę w ramach dziewiątej edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, gdzie będą pracować na cmentarzach bowiem na Ukrainie jest wiele zapomnianych i zaniedbanych cmentarzy, na których pochowani są nasi Rodacy.
Zbiórka zaplanowana została przy głównym budynku na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w godz. od 15 do 16.
O godzinie 16.00 grupa wolontariuszy wyruszyła do Wrocławia, gdzie odbędzie się uroczysta odprawa z udziałem przedstawiciela Prezydenta Andrzeja Dudy – pana Sekretarza Stanu Andrzeja Dery. Do granicy polsko-ukraińskiej wszystkie busy będą jechać w kordonie. Później, każdy rozjedzie się do wyznaczonych miejscowości..
W tym roku grupa wolontariuszy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy udajem się na 4 dni do Drohobycza, a następnie jedzie do Snitkowa. Grupa wolontariuszy jest zróżnicowana: opiekunem jest dr Beata Skwarek – nauczyciel akademicki z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych. Jadą także absolwenci i studenci z kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. W ramach współpracy z Urzędem gminy Lubin, na Ukrainę jedzie także 3 gimnazjalistów. Pozostali wolontariusze to ochotnicy z Legnicy, Chojnowa i Goślinowa. Grupa wolontariuszy wróci do Polski 13 lipca.
Przygotowania do wyjazdu trwały od kilku miesięcy. Zorganizowano zbiórkę pieniężną do puszek – wspólnie z gminą Lubin uzbierano 1 516 zł., które zostaną przekazane do fundacji Studio Wschód. Ponadto studenci z kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne i Pedagogika przynosili dary, które przekazane zostną rodzinom polskiego pochodzenia i ich dzieciom oraz szkole w Drohobyczu, w której dzieci uczą się języka polskiego. Część zebranych rzeczy zostanie przekazana do Domu Dziecka w Kotużanach, który odwiedzaliśmy w ubiegłym roku. Wśród zebranych rzeczy są głównie artykuły szkolne – bloki, kolorowanki, kredki, flamastry, plastelina, ołówki, długopisy, zeszyty, gumki i temperówki. Są też książki, zabawki oraz ubrania. Gmina Lubin ma również przekazać na ten cel zakupione akcesoria.

 

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ im. WITELONA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Uchwała o wygaśnięciu mandatu wójt jest nieważna

Read More →