PWSZ_wirt
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wolontariusze KGHM dla pań z Zagłębia Miedziowego

Przez   /   08/03/2021  /   No Comments

Świętujemy, doceniamy i chronimy – wolontariusze KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów przygotowali niespodzianki dla mieszkanek Zagłębia Miedziowego. Podopieczne domów pomocy społecznej miały okazję m.in. wysłuchać koncertu, otrzymały prezenty i podziękowania. Akcje wolontariackie były przeprowadzone przy zachowaniu obowiązujących wytycznych związanych z pandemią.

- Dzień Kobiet w tym wyjątkowym roku jest również wyjątkowy. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych dziękujemy Seniorkom za ich zrozumienie i cierpliwość. Działamy na dystans, ale z sercem i otwartością dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedziała Lidia Marcinkowska – Bartkowiak, Dyrektor Naczelna ds. Komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM przy działaniach związanych z Dniem Kobiet współpracuje ze Związkiem Dużych Rodzin 3 Plus z Legnicy, Stowarzyszeniem Imelda z Chojnowa, Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi” z Głogowa oraz instytucjami gminnymi z Prochowic. W akcji obdarowanych zostało blisko 2 tys. osób.

Dzięki współpracy podopieczne Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku miały okazję wysłuchać koncertu muzycznego. – Seniorki potrzebują takich działań, bo w placówce wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów. Koncert pozwolił im, choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk i zmartwień związanych z koronawirusem – mówił Tomasz Król, Dyrektor DPS w Brenniku.

Wydarzenie dla seniorek w Brenniku zostało zorganizowane na świeżym powietrzu, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Uczestnikom zapewniono też środki ochronne, w tym płyn do dezynfekcji.

Z kolei w Chojnowie, Złotoryi, Chocianowie, Miłkowicach i Głogowie wolontariusze KGHM rozdawali seniorkom upominki i słodkości. W Głogowie prezenty były przekazywane pod hasłem „Babka dla Babki”. Kobiety otrzymały m.in. babkę piaskową i inne drobne podarki. W Prochowicach w spotkaniu plenerowym na parkingu przy Ośrodku Kultury i Sportu wzięło udział blisko 1000 seniorek.

KGHM od wielu tygodni prowadzi działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Miedziowy gigant we współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami starszymi na bieżąco reaguje na ich potrzeby. Wolontariusze firmy przygotowują m.in. paczki z pomocą żywnościową. Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.com.

Więcej: https://zdrowie.kghm.com/kghm-seniorom.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 37 dni temu dnia 08/03/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 8, 2021 @ 4:56 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

hutnicza_zbiorka_krwi_na_60_lecie

Hutnicza krew. Popłynie w Legnicy, Głogowie i Lubinie

Read More →