Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wójt Zagrodna spotkała się z wojewodą dolnośląskim

Przez   /   27/06/2020  /   No Comments

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski przyjął od wójt Karoliny Bardowskiej zaproszenie do Zagrodna. Wizyta składała się z dwóch części: z kameralnej rozmowy o gminie w urzędzie oraz z bardziej oficjalnego spotkania z samorządowcami z powiatu złotoryjskiego na zamku w Grodźcu.

Karolinie Bardowskiej z różnych powodów zależało na takiej rozmowie. Była gotowa jechać na spotkanie do Wrocławia, ale okazało się, że wojewoda chętnie odwiedzi Zagrodno. Jarosław Obremski pytał o gminę, kwestie społeczne, budżet, zrealizowane inwestycje i plany na przyszłość, ale przede wszystkim o trudne, naznaczone nieufnością relacje wewnątrz samorządu. Dał sygnał, że echa konfliktu między wójt a częścią rady docierają do wojewody, budząc troskę. Karolina Bardowska otwarcie opowiedziała mu o problemach, z jakimi boryka się jako włodarz gminy i samorządowa debiutantka.
Razem pojechali na zamek w Grodźcu, gdzie czekali zaproszeni przez Karolinę Bardowską goście z powiatu: złotoryjski starosta Wiesław Świerczyński, burmistrz Świerzawy Paweł Kisowski, wójt Tomasz Sybis z Pielgrzymki, zastępca burmistrza Złotoryi Paweł Kulig oraz Janina Ziółek, sekretarz gminy Złotoryja. Swobodna atmosfera sprzyjała rozmowom na ważne tematy. Wojewoda dopytywał się, jak lokalne społeczności radzą sobie z wychodzeniem z pandemii. Włodarze gmin prosili o informacje na temat Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Zagrodno oraz powiat złotoryjski wiążą z nim nadzieje na realizację przygotowywanego obecnie projektu przebudowy drogi Uniejowice – Grodziec wraz z budową chodnika w Grodźcu. Karolina Bardowska jest pewna, że wizyta wojewody – choć za krótka, bo zabrakło czasu na zwiedzanie zamku – przyniesie dobre owoce.

Piotr Kanikowski

FOT. URZĄD GMINY W ZAGRODNIE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 48 dni temu dnia 27/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 29, 2020 @ 2:27 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →