basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wielki Post. Młodzi katolicy mają na niego takie pomysły

Przez   /   12/03/2019  /   No Comments

Kuria zachęca młodych do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Jej propozycje to droga krzyżowa w parku Miejskim w Legnicy, diecezjalne Spotkanie Młodzieży połączone z warsztatami muzycznymi prowadzonymi przez krakowskich wykonawców muzyki sakralnej, krucjata modlitewna mająca powstrzymać przed zabijaniem nienarodzonych dzieci i modlitewne flash moby w centrum miasta.

Po raz czwarty legnicka młodzież organizuje 22 marca nabożeństwo drogi krzyżowej w legnickim parku Miejskim.

- Chcemy w ten sposób nie tylko publiczne przyznać się do Chrystusa, ale powiedzieć światu, że chrześcijaństwo nadaje sens różnym wydarzeniom naszego życia, szczególnie tym, w których obecne jest cierpienie i krzyż – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zaprasza wspólnoty parafialne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i wszystkich, którzy chcą to przeżyć 22 marca o godz. 19.30 w okolice II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie wyznaczono pierwszą stację drogi krzyżowej.

Na Niedzielę Palmową (14 kwietnia) zaplanowano diecezjalne Spotkanie Młodzieży, nawiązujące do pomysłu Jana Pawła II, aby tego dnia młodzi ludzie na całym świecie gromadzili się przy swoich biskupach i na progu Wielkiego Tygodnia wspólnie wchodzili w tajemnicę Paschy. Ks. Superson zaprasza młodych do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Lotniczej w Legnicy. Początek spotkania o godz. 15. Koszt: 10 zł.

- Planujemy świadectwa, integrację, konferencję, możliwość spowiedzi, uwielbienie i wspólną Eucharystę. Wszystkich poczęstujemy posiłkiem i wręczymy mały upominek – zapowiada ks. Przemysław Superson. – Tegoroczne hasło spotkania to “Oto ja”.

Uwielbienie przygotują uczestnicy warsztatów muzycznych, które poprzedzą legnickie Spotkanie Młodych. Odbędą się w piątek 12 kwietnia od godz. 15.30. Zajęcia dla osób uzdolnionych muzycznie – śpiewających lub grających na dowolnym instrumencie – poprowadzą artyści z Krakowa: Hubert Kowalski (dyrygent, kompozytor, śpiewak, kontrabasista, producent muzyczny) i Paweł Bębenek (kompozytor, dyrygent, wokalista). Koszt udziału w warsztatach: 75 zł.

Pod hasłem “40 Dni dla życia” Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej w  Środę Popielcową  rozpoczęło krucjatę modlitewną w intencji dzieci nienarodzonych oraz pokoju na świecie. Przez 960 godzin, nieprzerwanie w dzień i noc, mieszkańcy diecezji (ale też osoby spoza diecezji) modlą się, by nie dochodziło do aborcji i wojen. Każdy, kto chce, może wybrać dowolny termin i zadeklarować, że w tym czasie przez godzinę będzie modlił się w tych intencjach.

- Obecnie owe 960 godzin jest już praktycznie rozdysponowane – mówi ks. Tomasz Pązik z KSM. – Zostało wolnych kilkanaście godzin pod sam koniec Wielkiego Postu.

Ks. Pązik mówi, że w legnicką akcję angażują się celebryci, choć nie wszyscy chcą, by o tym mówić. Dziękuję Wojciechowi Cejrowskiemu, który rozpropagował legnicką akcję na swoim Facebooku.

Inny pomysł KSM to modlitewny flash mob. Codziennie do 17 marca o godz. 15 pod pomnikiem Jana Pawła II gromadzą się wierni, by wspólnie zmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieci nienarodzonych. Potem sztafeta modlitwy przeniesie się do innych miast: Bolesławca, Kamiennej Góry, Polkowic i Lubina. 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legnica1_05

Przychodnia w legnickim szpitalu już po remoncie

Read More →