Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Wakacje w Legnicy. Z “Kopernikiem” nudy nie ma

Przez   /   12/08/2019  /   No Comments

Lato bywa kapryśne, ale wakacyjny program Spółdzielczego Domu Kultury „Kopernik” nikomu nie pozwolił na nudę.

Przez sześć wakacyjnych tygodni w placówce kulturalno-oświatowej Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawiło się blisko 330 dzieci w wieku 7 – 12 lat. Od 24 czerwca do 2 sierpnia odbyło się wiele kreatywnych zajęć, które pozwoliły ich uczestnikom spędzić wakacje w mieście w atrakcyjny sposób. W programie znalazły się zajęcia plastyczne, kulinarne, muzyczne, taneczne, sportowe, architektoniczne, robotyki LEGO i wyjścia do kina. Oprócz tego dzieci wzięły udział w spotkaniu z pszczelarzem, dogoterapeutką, terapeutką uzależnień a także z przedstawicielkami Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami oraz LPGK.

W każdym tygodniu programu wakacyjnego, realizowanego we współpracy z Gminą Legnica, odbyły się dwie wycieczki autokarowe. Na tegorocznej trasie kopernikowych wypraw znalazły się niezwykłe miejscowości Dolnego Śląska. Okazało się, że nie trzeba jechać daleko, żeby poczuć się jak kolejarz (Wioska Kolejarzy, Miłkowice), rycerz średniowiecznego zamku (Wioska Okrągłego Zamku, Owiesno) czy ogrodnik królowej (Arboretum, Wojsławice).

Wakacyjny program SDK „Kopernik” dobiegł końca, ale już planowane są nowe atrakcje na zbliżającą się jesień.

Źródło: SK “Kopernik”

FOT. SDK KOPERNIK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

meeting-2810541_1280

Rajd oldtimerów z Jawora na Rozewie. Dla zuchwałych

Read More →