schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Wakacje nad Balatonem – TOP miejsca na urlop

Przez   /   18/02/2021  /   No Comments

Chcesz spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu? Dowiedz się, gdzie warto pojechać w tym roku i jak zachować przy tym wszystkie zasady bezpieczeństwa. Tym razem odwiedź Balaton i ciesz się spokojem oraz pięknymi widokami.

Jak zmieniło się podróżowanie podczas pandemii?

Z pewnością wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wyjeżdżanie w odległe miejsca w tych czasach bywa trudne. Pandemia trwa już od roku i próbujemy żyć z nią na co dzień. Każdemu jednak potrzebny jest odpoczynek w wymarzonym miejscu. Z pewnością tęsknimy za możliwością swobodnych podróży i robimy plany na wakacje, ale musimy pamiętać, aby stawiać na bezpieczeństwo i rozsądek. Zmieniliśmy więc znacznie podejście do podróżowania – obecnie liczą się inne kwestie niż dotychczas. Na co warto postawić? Przede wszystkim bliskie kierunki, które umożliwiają nam dojazd własny. Dzięki temu ograniczymy możliwość zarażenia w samolocie czy środkach publicznego transportu, a także unikniemy ewentualnych problemów z organizacją w przypadku odwołania lotu. Ponadto nie musimy wydawać więcej środków na wynajęcie samochodu na miejscu i możemy poruszać się w odległe kierunki własnym pojazdem. Co więcej, drugą dobrą opcją jest zarezerwowanie apartamentu lub domu na wyłączność zamiast pobytu w hotelu. Dzięki temu dodatkowo unikniemy skupisk i będziemy mieli miejsce tylko dla siebie oraz swoich bliskich. Jest to z pewnością odpowiedź na bezpieczne wakacje bez wyrzutów sumienia i z minimalizacją ryzyka. Kiedy już zdecydujemy się na dany typ wypoczynku, warto rozważyć odpowiednie do tego miejsce.

Balaton jako sposób na udane wakacje

Jeżeli mówimy o udanych wakacjach za granicą, w miejscu do którego możemy dojechać samochodem, z pewnością może być to Balaton na Węgrzech. Co to za miejsce? Największe jezioro Węgier, nazywane również Jeziorem Błotnym jest niezwykle turystycznym miejscem. Ma pochodzenie wulkaniczne i możemy tutaj poczuć klimat natury i skorzystać z oferty wielu zajęć wodnych, między innymi żeglarstwa, wędkarstwa czy innych sportów. Na północnym brzegu znajduje się tutaj wiele winnic oraz kurortów. Woda jest niezwykle czysta o pięknym, turkusowym kolorze i wysokiej klasie czystości. W pobliżu znajduje się wiele interesujących miejscowości, między innymi:

  • półwysep Tihany – piękne miejsce zarówno pod względem przyrodniczym, jak i turystycznym. Możemy odwiedzić tam biologiczną stację badawczą, czy muzeum, a także opactwo benedektyńskie. Oceniane jest przez wielu jako najpiękniejsze miejsce nad Balatonem i konieczne do odwiedzenia. Znajdują się tu również liczne trasy turystyczne wyznaczone po wulkanicznych wzgórzach.
  • Siofok – największe turystyczne miasto z licznymi plażami i promenadą. Doskonale pełni funkcję wypoczynkową i miejsca do relaksu. Znajduje się tu wiele miejsc rozrywki, ale również zabytkowa wieża ciśnień, z której możemy podziwiać widoki na całe miasto. Warto sprawdzić Siofok noclegi, aby już dzisiaj rozejrzeć się w ofertach i wybrać tę najlepszą.
  • Heviz – to z kolei miejscowość z jeziorkiem termalnym, ale również kilkoma ciekawymi zabytkami. Już Rzymianie doceniali niezwykłe właściwości tamtejszych wód, gdzie temperatura latem sięga nawet 35 stopni. Jako dodatek możemy podziwiać liczne pola winorośli, które posiadają tam idealny klimat do wzrostu.
  • Balatonfüred – miasteczko słynące ze swojego uzdrowiska. Znajdują się tam lecznicze wody mineralne, które stanowią ciekawą atrakcję turystyczną.

Jak widać nad Balatonem nie będziemy z pewnością się nudzić. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i będzie mógł spędzić wakacje zarówno w leniwy sposób, jak i aktywnie zwiedzając.

W tym roku wypocznij

Z pewnością zdajemy sobie sprawę, że sposób spędzania wakacji w tym ciężkim dla wszystkich czasie może się zmienić. Nie powinniśmy jednak zrażać się do jakiegokolwiek wychodzenia z domu – jeżeli robimy to z rozsądkiem i wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, nie powinno to nam zaszkodzić. Warto dbać o swój wypoczynek i choć na chwilę przestać myśleć o otaczających nas problemach, aby zregenerowani wrócić z większą siłą. A gdzie możemy wypocząć lepiej niż nad węgierskim Balatonem?

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 15 dni temu dnia 18/02/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 18, 2021 @ 11:18 am
  • W dziale: rozrywka, styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

grafika 2

Samochód czeka na Miss Dolnego Śląska. Może to Ty?

Read More →