AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Witelonce dyplomy MBA odebrał kolejny rocznik

Przez   /   01/07/2022  /   No Comments

- W każdej organizacji, tak jak w życiu, liczy się przede wszystkim człowiek: jego godność i prawo do rozwoju. Jeśli będziecie o tym pamiętać, będziecie jeszcze lepszymi liderami – mówił dr Karol Rusin, prof. CWUP, Prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, podczas uroczystości wręczania dyplomów absolwentom studiów MBA w Witelonce.

W Collegium Witelona zakończyła się druga edycja prestiżowych studiów MBA (Executive Master of Business Administration). Dyplomy otrzymało 21 absolwentów: menedżerów, liderów przedsiębiorstw, pracowników samorządu terytorialnego, przedstawicieli administracji, pracowników mediów.

Imponująca wymiana doświadczeń

- To, co mi imponowało w czasie studiów MBA w Witelonce to fakt, że uczestniczyli w nich menedżerowie z naprawdę dużym bagażem doświadczeń, którym dzielili się z innymi. To rzadkie w środowisku biznesowym, ponieważ liderzy raczej nie lubią rozmawiać o swoich słabościach czy trudnych, stresujących sytuacjach, z którymi spotykają się w swoim zawodowym życiu. Tutaj dzieliliśmy się między sobą swoimi różnymi przeżyciami, doświadczeniami, co było idealnym dopełnieniem zajęć. Uczyliśmy się więc nie tylko od znakomitych wykładowców, ale też od siebie nawzajem – mówił Marek Wachnik, absolwent MBA, na co dzień Kierownik Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku w KGHM Polska Miedź S.A.
Wręczając dyplomy, dr Karol Rusin, prof. CWUP, który pełni funkcję Kierownika Studiów MBA w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, skierował do absolwentów przesłanie.
- Podkreśliłem, jak ważne jest to, aby pełniąc funkcje menedżerskie, będąc liderem, nie zapominać o humanizmie. O tym, że w każdym przedsiębiorstwie, każdej organizacji, liczy się przede wszystkim człowiek. I rozwój współpracowników nie jest dla lidera zagrożeniem, tylko jego szansą i sukcesem, a w efekcie sukcesem organizacji – mówił dr Karol Rusin, prof. CWUP.

Dają nową perspektywę

W uroczystości wzięli też udział absolwenci pierwszej edycji MBA, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami ze świeżo upieczonymi dyplomantami.
- Od ukończenia przeze mnie MBA minęło kilka miesięcy i widzę, że studia dały mi szersze, lepsze spojrzenie na wiele spraw w mojej firmie. Choćby na relacje interpersonalne. Wcześniej często miałem przeświadczenie, że powinienem coś w tym obszarze poprawić, a nie bardzo wiedziałem jak. Teraz obserwuję u siebie progres w relacjach z innymi ludźmi – mówił Piotr Szczepocki, absolwent poprzedniej edycji MBA, prowadzący na co dzień firmę świadczącą usługi IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
- To, że są z nami absolwenci pierwszej edycji świadczy o tym, że nasza uczelnia potrafi integrować. Dużą wartością dodaną studiów MBA w Witelonce jest bowiem to, że liderzy różnych obszarów życia społeczno – gospodarczego mogą się ze sobą poznać, wymieniać doświadczeniami, nawiązują nowe, ważne relacje – mówił dr Karol Rusin, prof. CWUP.

Dzięki nowoczesnym technologiom, umożliwiającym prowadzenie zajęć w formule online, Witelonka pozyskała do kadry wykładowców MBA najlepszych w kraju specjalistów – praktyków, którzy przekazują studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wynikające z ich własnych doświadczeń umiejętności praktyczne. Dzięki temu, studenci MBA w Collegium Witelona mogą zdobywać wszechstronną wiedzę m.in. z zarządzania, mediów i kształtowania wizerunku, marketingu, negocjacji, networkingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi, kompetencji menedżerskich, rachunkowości.
- Zarządzam na co dzień dużą, państwową instytucją, która ma swoje jednostki na terenie całego województwa dolnośląskiego. Kieruję ponad dwustoma osobami. Już w trakcie studiów zauważyłam u siebie zmiany na lepsze, m.in. w sposobie zarządzania zespołem. Zdobyłam kompetencje, których – mimo zawodowego doświadczenia – nie posiadałam – mówiła Bernadetta Brożyna, Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy, absolwentka drugiej edycji MBA w Collegium Witelona.
- Ja dzięki studiom nauczyłam się m.in. lepszej współpracy z ludźmi, porozumiewania się z nimi, tworzenia dobrej atmosfery w pracy. Serdecznie dziękuję za tę ważną naukę i cierpliwość całej kadrze wykładowców studiów MBA w Collegium Witelona – dodała Anna Róg, członek Zarządu Powiatu Jaworskiego.

Będzie trzecia edycja

W związku z tym, że już w czasie trwania drugiej edycji MBA zgłaszali się kolejni chętni, Witelonka uruchomiła nabór na trzecią edycję studiów. Szczegóły na stronie collegiumwitelona.pl, w zakładce Studia podyplomowe.

Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

FOT. COLLEGIUM WITELONA UCZELNIA PAŃSTWOWA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

mushrooms-454174_960_720

Dobre rady z UPWr: Jak zbierać i suszyć grzyby

Read More →