Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W sobotę Legnica zgasi światło – dla Ziemi

Przez   /   28/03/2019  /   No Comments

W sobotę (30 marca) wraz z milionami ludzi na całym świecie tradycyjnie zgaśmy światło (od godz. 20. 30 do 21.30) dla symbolicznej Godziny dla Ziemi – informuje Urząd Miasta w Legnicy. Legnica od wielu lat uczestniczy w tej pięknej akcji.

W Legnicy tego dnia wyłączone zostaną iluminacje : wieży św. Jadwigi w Zamku Piastowskim (ul. Marii Skłodowskiej-Curie), wieża Sanktuarium św. Jacka (ul. Nadbrzeżna 3), I Liceum Ogólnokształcącego (pl. Klasztorny 7), Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych (ul. Skarbka 4) i hali sportowej (ul. Głogowska 16 of).

Godzina dla Ziemi WWF ((Word Wide Fund for Nature) jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Nie niszczmy naszego domu”.

W ciągu 12 lat w akcji wzięło udział 188 krajów na 7 kontynentach. W Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast, w tym Legnica. Na 60 minut zgaszono światła takich obiektów jak: Piramidy w Gizie, Wieża Eiffla w Paryżu, Big Ben i Pałac Buckingham w Londynie, most Golden Gate w San Francisco, Opera w Sydney, Koloseum w Rzymie, Taj Mahal w Indiach. W naszym kraju zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, takie jak: Stadion Narodowy oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Kościół Mariacki w Krakowie, Dwór Artusa w Gdańsku czy Spodek w Katowicach.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 229 dni temu dnia 28/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2019 @ 9:56 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legnica1_05

Przychodnia w legnickim szpitalu już po remoncie

Read More →