wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Przez   /   10/07/2020  /   No Comments

W niedzielę 12 lipca odbędzię się II tura wyborów prezydenckich. Polacy będą wybierać prezydenta na najbliższe 5 lat, strażnika obywatelskich praw i Konstytucji. Będzie nim albo zabiegający o reelekcję Andrzej Duda, albo Rafał Trzaskowski – kandydat opozycji. Sondaże wskazują, że obaj mają bardzo podobne poparcie. Każdy głos się liczy, bo każdy może przechylić szalę zwycięstwa w jedną lub drugą stronę. 

Apel do mieszkańców Legnicy wystosował prezydent Tadeusz Krzakowski.

W niedzielę, 12 lipca, wybierać będziemy w drugiej turze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowanie potrwa od godziny 7.00 do 21.00.
Skorzystajmy z zaproszenia na święto demokracji. Idźmy głosować jak najliczniej, pamiętając o odpowiedzialnym zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.
Sami wykorzystajmy szansę na wybór jak najlepszej przyszłości dla naszych rodzin, miasta i kraju. Niech inni za nas nie decydują.
Każdy pojedynczy głos w wyborach będzie się liczył. Będzie miał siłę zdolną zapewnić obywatelom realizację ich praw.
Wiem, że legniczanie świadomi są przysługującego im wyborczego przywileju. Wierzę, że okażą to, biorąc powszechny udział w wyborach.
Niech decyzja o tym, kogo wybierzemy pierwszym obywatelem Rzeczypospolitej, strażnikiem naszych praw i Konstytucji, będzie mądra, zgodna z sumieniem, wynikająca z przekonań i niech nie zapada bez Twojego udziału.
Do zobaczenia na święcie demokracji


Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

Legnica pomoże niepełnosprawnym w dojeździe na wybory
Podobnie jak przy poprzednich wyborach, niepełnosprawni legniczanie będą mogli skorzystać w niedzielę (12 lipca) z bezpłatnego transportu do swojego lokalu wyborczego.
W godzinach od 10.00 do 18.00 będą mieli do dyspozycji dyżurujący samochód, przystosowany do ich potrzeb, który zawiezie zainteresowanych do lokalu wyborczego i odwiezie do domu.
Wcześniej należy to zgłosić telefonicznie pod numerem telefonu 76 723 37 26. Telefon, przeznaczony do obsługi wyborów, będzie aktywny tylko w dniu wyborczym, 12 lipca.

Mieszkańcy Bieszczadzkiej, Izerskiej i Karkonoskiej głosują w SP 16
Przypominamy, że lokal Obwodowej Komisji Wyborczej nr 19 ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Piekary” przy ul. Bieszczadzkiej 1A został przeniesiony do Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Tatrzańskiej 9.
W lokalu tym, podczas II tury wyborów Prezydenta RP w dniu 12 lipca, głosować będą mieszkańcy ul. Bieszczadzkiej, Izerskiej i Karkonoskiej.

Premier wprowadził w całym kraju drugi stopień alarmowy, w związku z wyborami
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wprowadził na terytorium całego kraju drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 10 lipca od godz. 00:01, do 13 lipca do godz. 23:59. Zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, w związku z organizacją drugiej tury wyborów

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 36 dni temu dnia 10/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 10, 2020 @ 2:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →