wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Legnicy rywalizować będą w ogólnopolskiej olimpiadzie

Przez   /   02/04/2013  /   No Comments

Już w czwartek, 4 kwietnia, do Legnicy na trzy dni przyjadą finaliści diecezjalnych etapów Olimpiady Teologii Katolickiej. W ciągu dwóch dni w naszym mieście odbywać się będzie ogólnopolski finał konkursu.

Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się co roku. Najpierw jesienią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizują ze sobą w szkołach, potem zwycięzcy z każdej szkoły biorą udział w etapie diecezjalnym. Na ogólnopolski finał do Legnicy przyjadą więc już najlepsi z najlepszych z całej Polski.

- Temat XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej został sformułowany w odniesieniu do postaci dwóch patronów diecezji legnickiej świętych Piotra i Pawła. Zakres wiedzy obejmuje nie tylko zagadnienia biblijne lecz również dogmatyczne, dlatego też rozwinięciem tematu jest stwierdzenie: urząd i charyzmaty w Kościele. Wiedza biblijna, zwłaszcza dotycząca postaci o tak fundamentalnym znaczeniu dla Kościoła, jak święci Piotr i Paweł ma szczególne znaczenie dla współczesnej młodzieży. Uczy bowiem w jaki sposób przyjmować i rozumieć orędzie Słowa Bożego we współczesnym świecie. Pogłębienie treści biblijnych w oparciu o teologię dogmatyczną ma zaowocować poznaniem Katechizmu Kościoła Katolickiego i życiem w zgodzie z jego nauczaniem – czytamy na stronie internetowej Olimpiady.

Zwycięzcy ogólnopolskiego finału otrzymają indeksy na wyższe uczelnie, m.in. na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (dziennikarstwo, religioznawstwo, teologia, prawo).

Kto wygrał tegoroczną XXIII. Olimpiadę Teologii Katolickiej dowiemy się już w sobotę, 6 kwietnia.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2689 dni temu dnia 02/04/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 2, 2013 @ 8:57 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5394069_1920

4 nowe zachorowania na COVID w Legnicy i powiecie

Read More →