AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

W Legnicy Polka zmierzy się z mistrzynią świata

Przez   /   30/08/2018  /   No Comments

Sylwia Zyzańska w 1/16 finału Mistrzostw Europy w Łucznictwie w Legnicy zmierzy się z mistrzynią świata Rosjanką Ksenią Perową. W środę (29 sierpnia) pierwsze reprezentacje wywalczyły medale oraz kwalifikację do Igrzysk Europejskich Mińsk 2019.

Rywalizacja w legnickich mistrzostwach nabrała rumieńców. Grono potencjalnych medalistów w zawodach indywidualnych zmniejszyło się o kolejne nazwiska, a w zmaganiach drużynowych poznaliśmy finalistów w każdym z czterech turniejów. Polacy wciąż nie składają broni. Do 1/16 finału awansowali Sylwia Zyzańska (łuk klasyczny), Anna Stanieczek oraz Łukasz Przybylski (oboje łuk bloczkowy).
Sylwię Zyzańską, najmłodszą z naszych kadrowiczów, czeka jednak trudne zadanie. Jutro pojedynek z mistrzynią świata Rosjanką Ksenią Perową, wiceliderką światowego rankingu, wicemistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro (w drużynie) oraz aktualną mistrzynią świata.
- Nastawię się na jak najlepsze strzelanie, zrobię, co potrafię. Nie mam nic do stracenia. Strzelanie z mistrzynią świata to prawdziwe wyzwanie – przyznaje nasza łuczniczka. Polaków, nie licząc miksta, będzie można oglądać teraz w zmaganiach indywidualnych. Panie i panowie w łuku klasycznym oraz panie w bloczkowym z rywalizacją pożegnali się na etapie 1/8 finału. Najbliżej awansu do ćwierćfinału były wspomniana Zyzańska, Joanna Rząsa oraz Natalia Leśniak. Z Brytyjkami przegrały 2-6, ale w jednym z czterech setów uległy im o zaledwie punkt, a w drugim o dwa oczka.
W środę pierwsze reprezentacje cieszyły się z medali. W turnieju drużynowym kobiet oraz mężczyzn w łuku klasycznym i bloczkowym wyłonieni zostali już finaliści. O złoto powalczą dopiero w sobotę na legnickim rynku, ale przegrani z półfinałów od razu stanęli w szranki. Po brąz w klasyku sięgnęły reprezentacje Niemiec (kobiety) oraz sensacyjnie Luksemburg (mężczyźni). W łuku bloczkowym ze zdobyczy medalowej cieszyły się też Niemki oraz Chorwaci.
Stawką zespołowej rywalizacji „klasyków” były również miejsca na Igrzyskach Europejskich organizowanych w przyszłym roku przez Mińsk. Kwalifikację zdobyły reprezentacje Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii oraz Rosji (mężczyźni) oraz Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji i Rosji (kobiety). W piątek (31 sierpnia) w Legnicy indywidualny turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Mińsku.
Źródło: Antoni Cichy, rzecznik Mistrzostw Europy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 872 dni temu dnia 30/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 30, 2018 @ 3:38 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

24legnica_zagranie_okladka

Miedź Legnica – polowanie na awans!

Read More →