Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

W legnickim OHP wiedzą o policji najwięcej

Przez   /   21/11/2018  /   No Comments

Drużyna Hufca Pracy z Legnicy wygrała XX Rejonowy Finał Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Finał rozgrywany był w murach Gospodarstwa Agroturystycznego “Amazonka” w Ostaszowie. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą Policji, procedur postępowania z nieletnimi, prewencji kryminalnej i problematyki przemocy w rodzinie.

Do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły hufców z Legnicy, Góry, Przemkowa, Jawora i Polkowic. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej każdy uczestnik rozwiązywał test pisemny. W drugiej części zespoły prezentowały inscenizacje związane tematycznie z bezpieczeństwem seniorów.

W trakcie trwania rywalizacji uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się specjalistycznym sprzętom i urządzeniom, które wykorzystują policjanci Nieetatowej Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, specjalizującej się w zatrzymywaniu szczególnie niebezpiecznych przestępców. Dla lepszego zrozumienia problemu nietrzeźwości wśród uczestników ruchu drogowego, młodzież miała możliwość założenia specyficznych okularów jakimi są alkogogle, które symulują stan nietrzeźwości. Uczestnicy mieli okazje poszerzyć swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wykładu i ćwiczeń przygotowanych przez zaproszonego ratownika medycznego. W oczekiwaniu na wyniki konkursu młodzież obejrzała również filmy profilaktyczne dotykające problematyki handlu ludźmi.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Decyzją jury puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna OHP z Legnicy, puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu za zajęcie II miejsca otrzymała drużyna OHP z Przemkowa, natomiast puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach przypadł drużynie OHP z Góry, która zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Nagrodę dla zawodnika, który uzyskał największą liczbę punktów w teście teoretycznym otrzymał Przemysław Sapieja z OHP w Legnicy.

Gratulujemy!

Klasyfikacja generalna:

1-1 HP w Legnicy – Zespół 2
1-13 HP w Przemkowie – Zespół 1
1-2 HP w Górze – Zespół 1
1-1 HP w Legnicy – Zespół 1
1-13 HP w Polkowicach
1-13 HP w Przemkowie – Zespół 2
1-2 HP w Górze – Zespół 2
1-21 HP w Jaworze

 

Źródło: mł.asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dsc_0143

Człowiek Ziemi Złotoryjskiej po raz ósmy. Rusza konkurs

Read More →