dr oko new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Uwaga, legniczanie! Srebrny pył wciąż się unosi!

Przez   /   31/05/2019  /   No Comments

Wystawy Legnickiego Festiwalu Srebro wciąż trwają! Do 9 czerwca można oglądać skupione dookoła Rynku ekspozycje prezentowane w ramach SREBRA. Przypominamy, że w tę niedzielę przygotowaliśmy specjalne kuratorskie oprowadzanie po naszych ekspozycjach.


Szczególnie polecamy bazującą na greckim micie o królu Midasie wystawę „Pozostałości po uczcie” rumuńskiego stowarzyszenia Assamblage. Niebanalna aranżacja nawiązuje do tytułowej uczty i zachęca do interaktywnego uczestniczenia w wystawie. Jej idea odwołuje się do braku świadomości i odpowiedzialności przy codziennych wyborach konsumenckich, co w ramach kontrastu dla prezentowanej biżuterii podkreśla jeszcze dosłowna góra plastikowych śmieci, zgromadzona przez organizatorów w ramach ekspozycji.
Ile waży dusza? I jak ją przedstawić zamkniętą w biżuterii? Holenderski twórca o światowej renomie – Ruudt Peters – postanowił rzucić mistyczne wyzwanie twórcom biżuterii, zapraszając artystów z całego świata do zamknięcia swojej wizji duszy w pracy biżuteryjnej. Do udziału w wystawie zaproszono ponad stu projektantów biżuterii, z których połowa pochodzi z Chin. Projekty stworzone na wystawę odzwierciedlają konfrontacje wschodniego i zachodniego pojmowania i interpretowania koncepcji duszy.

Kuratorskie oprowadzanie po tych i innych wystawach 2 czerwca od godziny 12.00. Spotykamy się w Galerii Sztuki (Pl. Katedralny 1). Zapraszamy.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 192 dni temu dnia 31/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2019 @ 5:32 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wierna-wataha.1_f

“Biesy” i “Wierna wataha” lecą na festiwal do Batumi

Read More →