wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uśmiech pod choinkę. Pierwsze paczki rozdane

Przez   /   07/12/2012  /   No Comments

W końcu obdarowaliśmy uśmiechem pierwsze dzieci. Biuro TPD przy alei Orła Białego 2 zmieniło się w siedzibę św. Mikołaja, który rozdawał najmłodszym paczki ze słodkościami i zabawkami. – To pierwszy etap wielkiej akcji charytatywnej “Uśmiech pod choinkę”, którą realizujemy dzięki Państwu – pisze Adam Kobel z legnickiego oddziału TPD.

Mikołaj ze Śnieżynkami TPD odwiedził też podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kubusia Puchatka oraz milusińskich z Domu Samotnej Matki w Legnicy.

W ostatnich dniach kolejni darczyńcy dołączyli do akcji TPD. Darowiznę finansową na realizację akcji “Uśmiech pod choinkę” organizatorzy otrzymali od firmy Winkelmann; Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.; od uczniów i nauczycieli SP nr 1 w Legnicy, Zespołu Szkół Samochodowych, V Liceum Ogólnokształcącego, a indywidualnie uczynił tak pan Wojciech Cichoń.

Do inicjatywy zbierania słodyczy i zabawek wśród legnickich instytucji dołączyli pracownicy Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej z Legnicy. Górę zabawek i słodyczy przekazali przyjaciele TPD z kół przy Miejskim Przedszkolu nr 1 i 14, Szkole Podstawowej nr 1, 9 i 10, Zespole Szkół Integracyjnych, Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum w Ścinawie. Hurtownia zabawek Interhurt z Legnicy przekazała do paczek gry planszowe.

Na apel organizatorów pozytywnie odpowiadają także mieszkańcy. Pani Stanisława Kochanowska przekazała ręcznie wykonane czapki oraz zabawki. Pluszaki podarowała także pani Małgorzata Stanberg, Teresa Białas, a pani Anna Gruzińska udostępniła kredki do paczek mikołajkowych. Do biura TPD wracają też osoby, które już wcześniej wsparły akcję. Należy do nich pani Sylwia oraz przedstawiciele koła Przyjaciół Dzieci przy Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego z Legnicy.

Kolejne paczki mikołajkowe zostaną przekazane już w sobotę, podczas integracyjnej zabawy mikołajkowej, która odbędzie się 8 grudnia w godz. 10:30-13:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 (wstęp za zaproszeniami).

Legnickie TPD wciąż zachęca aby włączyć się do akcji i wesprzeć działania po to, by jak największej liczbie dzieci podarować “uśmiech pod choinkę”. Szczegóły na stronie www.tpd.legnica.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/TPDlca

TEKST: ADAM KOBEL/ TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI W LEGNICY

ZDJĘCIA: KATARZYNA NAPORA

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2808 dni temu dnia 07/12/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 7, 2012 @ 8:51 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →