helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uratował tonącego. Policja dziękuję bohaterowi

Przez   /   28/07/2020  /   No Comments

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi, mł. insp. Seweryn Baranowski pogratulował odwagi i podziękował za wzorową postawę Panu Radosławowi Kominiakowi z Pielgrzymki. Mężczyzna bez wahania ruszył z pomocą dla 65-latka tonącego w złotoryjskim zalewie i tym samym uratował jego życie. Wspominając to zdarzenie, mężczyzna jest bardzo skromny i nie uważa się za bohatera. Twierdzi wręcz, że każdy na jego miejscu postąpiłby podobnie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na ogólnodostępnym terenie rekreacyjnym, w przeddzień rozpoczęcia sezonu kąpielowego, czyli kiedy wyznaczony obszar wodny nie był nadzorowany przez ratowników a mieszkańcy wchodzili do wody na własną odpowiedzialność. Wśród osób korzystających z kąpieli wodnych był 65-letni mieszkaniec Złotoryi, który w pewnym momencie stracił przytomność. Z pomocą ruszył Pan Radosław Kominiak, który spacerował deptakiem wokół zalewu. Wbiegł do wody, po czym na brzeg wyciągnął mężczyznę. Podjął czynności ratunkowe, dzięki którym odzyskał on funkcje życiowe a następnie pod opieką medyków trafił do szpitala.

Mając na uwadze tą niecodzienną sytuację, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi zaprosił na spotkanie mężczyznę, który uratował 65-latka. Podziękował za jego odważne i a przede wszystkim godne naśladowania zachowanie. Pogratulował opanowania podczas bardzo stresującej sytuacji i uratowania ludzkiego życia, a jak wiadomo jest ono najcenniejszą wartością. Wręczył list gratulacyjny i symboliczne upominki. Pan Radosław Kominiak w oczach wielu mieszkańców powiatu złotoryjskiego jest bohaterem. Jednak wspominając zaistniałą sytuację jest bardzo skromny i przyznaje, że nie czuje się bohaterem. Jak twierdzi: „…Zrobiłem to co uważałem za słuszne i myślę, że każdy na moim miejscu postąpiłby podobnie…”.

st. sierż. Dominika Kwakszys/ KPP w Złotoryi

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 54 dni temu dnia 28/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 28, 2020 @ 10:23 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-2722937_1920

Legnica łamie się w sprawie szczepionek HPV? Za późno

Read More →