PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Uniwersalne prezenty na Dzień Chłopaka, które sprawdzą się w każdym przypadku

Przez   /   22/09/2022  /   No Comments

Jak co roku we wrześniu większość rodziców zastanawia się, co kupić w prezencie swojemu dziecku na Dzień Chłopaka. Jeżeli dziecko posiada listę wymarzonych prezentów, to wybór jest prosty. Sytuacja komplikuje się, gdy dziecko takiej listy nie posiada i wybór prezentu spada na barki rodziców.

Mimo tego, że oferta zabawek, gier i książek na rynku jest bardzo szeroka, znalezienie prezentu, który spodoba się dziecku, nie zawsze jest proste. Dobry prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka oraz do jego zainteresowań. Oprócz tego jest kilka uniwersalnych prezentów, które sprawdzą się w zasadzie w każdym przypadku.

Książki

Jeżeli dziecko uwielbia czytać książki, to sytuacja jest banalnie prosta, gdyż z pewnością ucieszy się z kolejnej książki do swojej kolekcji.  Oczywiście książka powinna być dostosowana do wieku danego dziecka, gdyż tylko wtedy zostanie w pełni doceniona, a jej treść zainteresuje małego czytelnika.

W przypadku dzieci w wieku 6-8 lat idealną książką na prezent z okazji Dnia Chłopaka może być na przykład „Mikołajek”, którego autorami są Rene Goscinny i Jean-Jacques Sempe. Ta książka opowiadająca o przygodach Mikołajka i jego kolegów ze szkoły z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku.

Dla starszych dzieci idealnym prezentem mogą być książki z serii „Minecraft. Najlepsze przygody” np. „Minecraft Smok” autorstwa Nicky Drayden, „Minecraft. Wrak” autorstwa C.B.Lee czy „Minecraft. Wypadek” autorstwa Tracey Baptiste. Biorąc pod uwagę popularność Minecrafta wśród chłopców w tym wieku, z pewnością będzie to trafiony prezent.

Klocki

Uniwersalnym prezentem są również z pewnością klocki, które sprawdzą się jako prezent dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy jedynie wybrać klocki z uwzględnieniem wieku dziecka, dla którego są przeznaczone.

W przypadku najmłodszych dzieci warto zdecydować się na klocki drewniane, duże klocki konstrukcyjne lub klocki z serii LEGO Duplo. Takie klocki mają duże elementy, którymi dziecku jest łatwiej manewrować i które są dla niego bezpieczne.

W przypadku dzieci 5-letnich i starszych idealne będą klocki z serii Lego Friends. Wybór zestawów w tej serii jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć zestaw dostosowany stopniem trudności do umiejętności i wieku dziecka. W przypadku dzieci 5- i 6-letnich idealnie sprawdzi się np. zestaw „Leśny domek”, w przypadku dzieci 7-, 8-letnich zestaw „Leśne centrum jeździeckie” czy „Domek na Drzewie przyjaźni”.

Wybór idealnego prezentu dla dziecka często nie należy do zbyt łatwych, na szczęście są takie prezenty, które sprawdzą się w zasadzie w każdym przypadku i które można kupować wielokrotnie. Do tych prezentów należą książki, które będą wymarzonym prezentem dla dzieci uwielbiających czytanie, a także klocki, z których dzieci uwielbiają tworzyć różne budowle.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 4 dni temu dnia 22/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 22, 2022 @ 10:35 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

banner_dni_seniora_22,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Oto program Legnickich Dni Seniora! Polecamy!

Read More →