schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ujęty pod Chojnowem pedofil dostał zarzut i wrócił do domu

Przez   /   07/05/2021  /   No Comments

Prokuratura informuje o postawieniu zarzutu 35-letniemu mieszkańcowi wsi z okolic Chojnowa, przyłapanemu przez łowców pedofili na próbie umówienia się na seks z dwunastolatką.  Według naszych ustaleń, ten sam mężczyzna jako piętnastoletni chłopiec brutalnie zamordował sąsiadkę za 20 złotych.

- Zatrzymanemu mężczyźnie został postawiony zarzut składania za pośrednictwem sieci internetowej osobie małoletniej propozycji spotkania w celu poddania się innej czynności seksualnej. Podejrzany działał nieudolnie: nie wiedzieł, że spotkanie jest niemożliwe ze względu na wiek osoby, z którą prowadził rozmowę poprzez komunikator – mówi prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Za czyn opisany w art 200a §  2 Kodeksu karnego grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Prokurator zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór, czyli zobowiązanie do stawiania się w Komisariacie Policji w Chojnowie, połączony z nakazem powstrzymania się od kontaktów z osobami małoletnimi poniżej 15 roku życia.

35-latek dał się złapać w sidła zastawione na takich jak on przez łowców pedofili z grupy Elusive Child Protection Unit Poland. Tworzą w oni w internecie fałszywe profile dzieci i czekają na nawiązanie kontaktu przez zwyrodnialców, a potem zbierają dowody przestępstwa i przekazują sprawę policji. Zatrzymany 3 maja mężczyzna nie miał pojęcia, że rozmawia przez komunikator z dorosłym moderatorem. Sądził, że jest to dwunastoletnia dziewczynka. Namawiał ją na seks. Pisał: “Chcę całować twoje usta.” “Chodzi o pieszczoty twych piersi, o całowanie sutków.” “Byłbym wtedy nagi.” “Podotykam miejsca intymne między udami”. Umówił się, że 3 maja przyjdzie spotkać się w nim w mini zoo w Lubinie. Kazał jej przyjść bez rajstop. Instruował, jakie ma włożyć majteczki, jaką sukienkę. Krótko przed umówionym spotkaniem coś go wystraszyło. Napisał, że nie przyjedzie, bo jest chory. Grupa Elusive Child Protection Unit Poland, która przyjechała pod Chojnów, aby wspólnie z policją dokonać zatrzymania. Nie zastała 35-latka w domu, ale szybko wytropiła go w sąsiedniej wiosce. W internecie można odnaleźć nagranie z ich akcji ECPU.

Według naszych ustaleń, zatrzymany mężczyzna już wcześniej wszedł w konflikt z prawem. To on w grudniu 2001 roku we wsi Czernikowice brutalnie zamordował 65-letnią kobietę. Miał wtedy 15 lat. Kobieta wpuściła go, bo byli sąsiadami. Nie spodziewała się niczego złego. Uderzył kobietę kilkanaście razy drewnianą pałką, kopał po głowie. Zrabował 20 złotych. U Lidii Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy nie udało się nam potwierdzić tych informacji. – Aktualnie zbieramy dane na temat jego kryminalnej przeszłości – mówi pani prokurator.

“Z uwagi na kryminalną przeszłość zatrzymywanego była to nasza najtrudniejsza logistycznie akcja ujęcia pedofila.” – pisze na swojej stronie ECPU.

 

FOT. ELUSIVE CHILD PROTECTION POLAND

 

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →