Agem_2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uderzyła gospodarza butelką, skopała i okradła

Przez   /   27/01/2021  /   No Comments

68-letni mieszkaniec Ścinawy został okradziony przez znajomą, która wdarła się do jego mieszkania. Uderzyła go butelką w głowę, skopała i rzuciła się do plądrowania szuflad.

Opowiada asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie: – Na telefon alarmowy 112 zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Ścinawy twierdząc, że jego sąsiad został napadnięty w swoim mieszkaniu przez jakąś kobietę. Jest ranny i wymaga pomocy. Tego zgłoszenia nie można było odłożyć w czasie. Błyskawiczne działania policjantów ze Ścinawy doprowadziły do ustalenia faktów i sprawczyni całego niechlubnego zajścia.

Ofiara napadu to 68-letni mężczyzna. Jest niepełnosprawny. Chodzi o kulach.

Kobietę, która go napadła, zna. Przyszła, zaproponowała, żeby wspólnie się napili alkoholu, a potem obezwładniła go uderzeniem butelki w głowę. Gospodarz się przewrócił. Kobieta skopała go. Odrzuciła jego kule ortopedyczne bez których nie mógł się poruszać. Splądrowała szuflady. Uciekła zabierając jedynie telefon komórkowy.

- Policjanci szybko zatrzymali sprawczynię, która czekała na przystanku autobusowym chcąc jak najszybciej dostać się do Lubina. Przy niej znaleziono telefon który zabrała znajomemu. Kobieta w chwili zatrzymania była nietrzeźwa – informuje asp. Krzysztof Pawlik. – Podejrzana trafiła do policyjnej celi, a po tym usłyszała zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz naruszenia miru domowego za co grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Napadnięty 68-latek nie doznał poważnych obrażeń. Po udzieleniu mu pomocy medycznej przez Zespół Pogotowia Ratunkowego pozostał w domu.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 40 dni temu dnia 27/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 27, 2021 @ 12:55 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Chochoł polski

Read More →