Zuk_portal
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uczniowie IV LO: Mamy haka na raka!

Przez   /   10/02/2014  /   No Comments

W Rynku i na ul. Najświętszej Marii Panny uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy przekonywali przechodniów, że warto się badać, aby nie chorować na nowotwory.

Licealiści w białych kitlach rozdawali ulotki  o chłoniaku – uleczalnym nowotworze układu limfatycznego. Mimo, że łatwo go wykryć, coraz więcej osób – zwłaszcza młodych – zapada na tę chorobę. Młodzież uświadamiała legniczan, że wystarczy rutynowo raz na rok badać krew, by zminimalizować ryzyko rozwinięcia się chłoniaka do postaci, z którą medycyna nie radzi sobie już tak dobrze.

W ten sposób pierwszoklasiści z IV LO, zachęceni przez swą nauczycielkę Annę Hawrylczak-Małańczak wspierają ogólnopolską kampanię pod hasłem “Mamy haka na raka!”. Dzisiejszy happeningiem to tylko jeden z pomysłów, którzy zamierzają zrealizować. Osoby szukające wiedzy o nowotworach, odsyłają na swoją stronę internetową: www.zso4legnica.pl, gdzie wkrótce licealiści opublikują przeprowadzony przez siebie wywiad z onkologiem.

FOT. PIUOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2857 dni temu dnia 10/02/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 10, 2014 @ 10:43 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_20211206_132219,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Nowy układ komunikacyjny przy legnickim lotnisku

Read More →