Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Tydzień Siły Kobiet. Mamo, zatańcz z dzieckiem w chuście

Przez   /   23/03/2021  /   No Comments

W ramach Tygodnia Siły Kobiet, 24 marca (środa) zapraszamy wszystkie mamy na taniec z dzieckiem w chuście. Zajęcia poprowadzi instruktorka tańca Magdalena Gęstwa. Zapraszamy na kanał FB/YT Miasto Legnica. Zaczynamy o godz.10.00.
- Taniec z przytuloną córeczką lub synkiem to wyjątkowy sposób na budowanie pięknej więzi oraz pogłębianie bliskości między mamą i dzieckiem. Z kolei nauka kroków tanecznych sprzyjać będzie zwiększeniu koordynacji i płynności w ruchu, stopniowej utracie zbędnych kilogramów i poprawie samopoczucia mam biorących udział w zajęciach. Pozwoli także odzyskać kobiecość, nieco zapomnianą i mniej ważną w pierwszym okresie opieki nad dzieckiem. Przypomni, że szczęśliwa mama to przede wszystkim mama akceptująca siebie, świadoma swoich atutów i potrzeb, wśród których jest też miejsce na realizację pasji i bycie kobietą – mówi Magdalena Gęstwa.
W choreografii zaproponowanej przez panią Magdę tańczące mamy będą mogły zwiększyć swoją aktywność fizyczną, jednocześnie nie tracąc kontaktu z maluszkiem. Dziecko natomiast skorzysta z bliskości zrelaksowanej i szczęśliwej opiekunki, obcując przy okazji z melodyjną muzyką.
- Kontakt z muzyką od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka ma ogromne znaczenie w dalszym jego rozwoju emocjonalnym. Badania naukowe, potwierdziły, że muzyka stymuluje rozwój ruchowy, pamięć aktywną i wyobraźnię. Ciepło, bliski kontakt z mamą i kołyszące ruchy pozwolą maluszkom wrócić do wrażeń z życia płodowego, dzięki czemu będą zrelaksowane i spokojne –dodaje Magda Gęstwa.
Zachęcamy więc do tańca wszystkie mamy, które używają chusty do noszenia swojego dzieciaczka. Na pewno miło spędzicie razem ten czas.
W czwartek (25 marca) zapraszamy premierę filmu, który będzie kompresem na zestresowane ciało, umysł i serce. Praktyka jogi na stres w wykonaniu Piara Ravi Kaur – Natalii Norko będzie dostępna od godz.10.00 na kanałach FB/YT Miasto Legnica.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

hutnicza_zbiorka_krwi_na_60_lecie

Hutnicza krew. Popłynie w Legnicy, Głogowie i Lubinie

Read More →