DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Trener Tarasiewicz zostaje w Miedzi na kolejny rok

Przez   /   06/06/2016  /   No Comments

Trener Ryszard Tarasiewicz w następnym sezonie nadal będzie prowadził zespół Miedzi! Doświadczony szkoleniowiec podpisał kontrakt z legnickim klubem na kolejny rok. – Chciałem tu zostać i cieszę się, że będę dalej prowadził Miedź. Od początku swojej pracy w Legnicy chciałem walczyć o najwyższe cele i tak będzie – powiedział.

Tarasiewicz objął zespół Miedzi 24 sierpnia 2015 roku, już w trakcie rundy jesiennej. Doświadczony szkoleniowiec poprowadził dotychczas zespół w 30 meczach, w których zaliczył 13 zwycięstw, 10 remisów i 7 porażek. Co ważniejsze, Tarasiewicz zbudował solidny trzon zespołu, a powtarzaną przez niego jak mantrę „organizację gry” zespół opanował niemal do perfekcji. W efekcie legniczanie wiosną mogą pochwalić się imponującą serią dwunastu kolejnych meczów bez porażki, w których stracili zaledwie 2 bramki. – Budowa drużyny to długi proces i potrzebowaliśmy czasu na wypracowanie u zawodników automatyzmu w pewnych zachowaniach, których wymagam od nich na boisku. Jeśli ktoś ogląda nasze mecze regularnie to widzi, że ten zespół ma już swój styl i pomysł na grę – ocenia Ryszard Tarasiewicz.

Doświadczony szkoleniowiec szybko doszedł do porozumienia z władzami Miedzi w kwestii przedłużenia kontraktu. Po ostatnim meczu sezonu klub wspólnie z trenerem poinformowali, że współpraca została przedłużona co najmniej o kolejny rok. – Kończący się sezon pokazuje, że mamy trzon drużyny i pod wodzą trenera Tarasiewicza Miedź idzie w dobrym kierunku. Jeśli uda się latem mądrze wzmocnić zespół, a chyba wszyscy wiedzą na jakich pozycjach brakuje nam jakości, to trener może z tą drużyną osiągnąć zakładany cel – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Od 6 czerwca piłkarze Miedzi rozpoczynają urlopy, a do treningów wrócą 21 czerwca. Wkrótce poznamy szczegółowy plan przygotowań do nowego sezonu oraz pierwsze ruchy transferowe. – Naturalne jest, że czekają nas roszady w składzie. Zespół trzeba wzmocnić przede wszystkim w formacji ofensywnej – dodał trener Miedzi.

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDZLEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1361 dni temu dnia 06/06/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 6, 2016 @ 9:49 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Żołnierze wyklęci 2020

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

Read More →