basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Tłumy na rocznicy bitwy z Mongołami w Legnickim Polu

Przez   /   30/06/2019  /   No Comments

Około 150 rekonstruktorów  wzięło udział w widowiskowej rekonstrukcji bitwy pod Legnicą z 1241 roku. Do Legnickiego Pola od rana ściągali całymi rodzinami mieszkańcy Dolnego Śląska, bo od ilości atrakcji naprawdę można było stracić głowę. 

Można było obserwować życie średniowiecznego obozu. W szrankach toczyły się walki rycerskie. Dzieci i dorośli mogli spróbować swych sił w grach i zabawach plebejskich. Na straganach było wszystko, o czym marzą młodzi rycerze i damy dworu: drewniane miecze, hełmy, tarcze, chustki, toczki… Handlowano też domowymi winami i miodami. Ze sceny płynęła grana na żywo folkowa muzyka. Fenomenalni kaskaderzy z ukraińskiej Apolinarski Gropu dali zapierający dech w piersach pokaz dżigitówki – konnej woltyżerki. Ale główną atrakcją była inscenizacja bitwy z 1241 roku. Rekonstruktorzy oparli się na opisie z kroniki Jana Długosza.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

helios_nmf_201912_sylwester400x578px_v01_taniej

MARATON Sylwestrowy w kinie HELIOS – dwa zestawy do wyboru

Read More →