AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Teatr przyspiesza wakacje, by w sierpniu grać w plenerze

Przez   /   28/05/2020  /   No Comments

Choć zgodnie z zapowiedziami rządu teatry mają możliwość wznowienia działalności od 6 czerwca, dyrektor legnickiej sceny wybrał inne rozwiązanie. O miesiąc przyspieszy wakacyjną przerwę. Dzięki temu już 15 sierpnia zaprosi widzów na rozpoczęcie nowego sezonu – na świeżym powietrzu. Do repertuaru wrócą plenerowe widowiska “Człowiek na moście” oraz “Skarb wdowy Schadenfreude”.

Ograniczenia związane z COVID-19 (m.in. o połowę mniejsza widownia, brak szkół, dla których organizowano przedpołudniowe seanse) sprawiły, że Teatr Modrzewskiej nie spieszy się ze wznowieniem działalności scenicznej. Zamiast w lipcu i sierpniu, legniccy aktorzy będą mieli przyspieszone wakacje w czerwcu i lipcu. Od sierpnia wrócą do prób i do grania spektakli.

Nowy sezon legnicki teatr zainauguruje przypomnienem widowiska z 2014 roku “Człowiek na moście” Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba. To plenerowy spektakl o Henryku Karlińskim – twórcy chóru Madrygał i festiwalu Legnica Cantat, grany na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, z końmi, samochodami, chórami, pirotechniką itd. Będzie czym nacieszyć oczy i uszy po przymusowej przerwie.

W sierpniu widzowie będą mieli też okazję zobaczyć inną plenerową produkcję Teatru Modrzejewskiej sprzed lat: grywany po podwórkach w różnych miejscowościach Dolnego Śląska “Skarb wdowy Schadenfreude”.

- Do 2 lipca będziemy pokazywać online nasz “Nowy Dekameron” – zapowiada Jacek Głomb. Projekcje zaplanowane na 10 i 11 czerwca będą dodatkowo opatrzone napisami, przygotowanymi specjalnie z myślą o widzach niesłyszących.

16 czerwca ruszają próby do “Króla Leara” Williama Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz. To będzie koprodukcja z zaprzyjaźnionym Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera jest szykowana na 12 września.

W drugiej połowie października, o ile sytuacja pozwoli, wznowione zostaną przerwane przez koronawirus próby do premiery “Kaukaskiego kredowego koła” Bertolta Brechta w reżyserii Andro Enukidze.

- Myślimy o zorganizowaniu premiery tego spektaklu w Sylwestra i połączenia jej z balem gruzińskim – wyjawia Jacek Głomb.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 49 dni temu dnia 28/05/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 29, 2020 @ 7:41 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

154 Annamaria Zanella_Kolekcja

Galeria Sztuki nie ma wakacji. Co pokaże tego lata?

Read More →