Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Teatr Avatar zarabia w Warszawie na orkiestrę

Przez   /   27/09/2012  /   No Comments

Legnicki Teatr Avatar kontynuuje podbój Warszawy. Po udanym występie na Stadionie Narodowym podczas Euro 2012, 30 września wyjeżdża wziąć udział w Warszawskim Maratonie Sztuki.

Zaczynali jako tancerze ognia. Do kręcenia poiami stopniowo dodawali kolejne specjalności: breakdance, bodypainting, chodzenie na szczudłach i inne elementy sztuki cyrkowej. Warszawska impreza znowu pozwoli im pokazać co potrafią. Założeniem imprezy jest połączenie dwóch wydarzeń – sportowego i artystycznego. Trasa, na której będą rywalizować biegacze, zostanie podzielona na symboliczne dzielnice tworzone przez artystów, którzy mają dodawać energii zawodnikom i kibicującym.

Wyjazd do Warszawy to wyróżnienie, ale też szansa na realizację nowego projektu. Organizatorzy Maratonu przekazali bowiem Avatarowi grant, 10 tysięcy złotych.

- Pieniądze przeznaczamy na zakup instrumentów perkusyjnych – mówi Łukasz Zieliński z Teatru Avatar. – Chcemy mieć własną orkiestrę, która będzie towarzyszyła nam podczas występów. Już prowadzimy rekrutację, a od października zaczniemy warsztaty i próby.

Legniczanie liczą, że zgłosi się do nich 15-20 młodych zapaleńców. Będą uczyć się grać różne melodie, ale szczególny nacisk zostanie położony na sambę. Najprawdopodobniej już podczas najbliższego karnawału będą gotowi do publicznego występu. Za kilka miesięcy w Legnicy może być więc jak w Rio de Janeiro.

Fot. ARCHIWUM TEATRU AVATAR Z LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 4221 dni temu dnia 27/09/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 27, 2012 @ 4:40 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →