Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Avatar przerobił fabrykę sera w fabrykę spokoju

Przez   /   14/09/2022  /   No Comments

Niewiele osób kojarzy, że w piętrowym budynku na ul. Piastowskiej 1, nad obecnym klubem Spiżarnia, w 1905 roku założona została Dolnośląska Fabryka Sera. W latach dwudziestych i trzydziestych fabryką kierował radny miejski Wilhelm Schilter, a produkowane wyroby mleczne zachwycały mieszkańców oraz przyjezdnych swoim smakiem i jakością. Choć wciąż najprostsza droga do serca prowadzi przez żołądek to jednak o nasze serca musimy dbać coraz uważniej. Najlepiej oddając się regularnej aktywności fizycznej oraz opiekując swoim układem nerwowym poprzez relaksację i ćwiczenia umysłowe.

Budynek Niederschlesische Käsefabrik zachował się do dnia dzisiejszego, choć przez wiele lat pozostawał nieużytkowany. Jego piękne, jasne wnętrze z oryginalnymi drewnianymi kolumnami oraz belkami przystropowymi przykuło uwagę Teatru Avatar.

Avatar równolegle z teatrem prowadzi Akademię, w której szkoli blisko tysiąc osób z zakresu tańca, akrobatyki oraz sztuk teatralno-cyrkowych. W ostatnich latach dodatkowo zaopiekował się dojrzalszą grupą odbiorców wprowadzając zajęcia prozdrowotne z gimnastyki, jogi oraz wzmacniających form aktywności. To właśnie dorosłemu klientowi została zadedykowana ta nowa przestrzeń, ochrzczona Drugim Wymiarem.

Drugi Wymiar Akademii Avatara to nowe miejsce na mapie Legnicy stworzone dla zdrowego ruchu. Od samego przekroczenia progu sali panuje klimat sprzyjający odprężeniu i wyzwalaniu dobrego samopoczucia. W grafiku znalazły miejsce zajęcia z jogi, jogi w powietrzu, fitness, gimnastyka dla osób 50+, taniec współczesny oraz taniec hip-hop – tak, by każdy chętny mógł zadbać o kondycję swojego ciała i umysłu. Dla odhaczających treningi przed pracą polecają się obfite bloki porannych zajęć, a dla potrzebujących rozruszania po spełnionych obowiązkach – ćwiczenia w godzinach popołudniowych aż do późnego wieczoru.

Absolutną nowością są praktyki jogi w powietrzu, czyli jogi na hamakach. Jest to forma ruchu, która pozwala nam odciążyć kręgosłup oraz stawy, wejść w wiele pozycji z pomocnym podporem, poczuć lekkość ciała. Nie mniej jednak wymusza wyraźną pracę mięśni, a przy odpowiednim zaangażowaniu pomaga wyrównać dysproporcje w ciele. Takie zajęcia stanowią wyjątkowo relaksujący oraz sprawiający radochę sposób na budowanie elastyczności i siły w pakiecie z przyjaznym dla zmysłów kołysaniem.

Przestrzeń Drugiego Wymiaru została dobrze wyposażona, zawiera pełne zaplecze sanitarne, szatnie, poczekalnię, spory metraż i jeszcze więcej sprzętu treningowego, m.in.: hantle, stepy fitness, obciążniki na kostki i nadgarstki, taśmy oporowe o różnych poziomach mocy, piłki gimnastyczne, poduszki sensomotoryczne, kostki, wałki i paski do jogi, hamaki do jogi w powietrzu, maty do treningów, lustra.

W przygotowanym programie codziennych aktywności można naprzemiennie dokręcić sobie śrubę, następnie wyciszyć, wydłużyć ciało i okiełznać swoje rozbieganie. Powstało tu wyjątkowe miejsce przyciągające wyjątkowych ludzi

Na remont pomieszczeń Avatar pozyskał dotacje ze środków Unii Europejskiej z udziałem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Źródło: Akademia Avatar

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

255891716_3153085414969269_7953634730008538561_n-1024x768

Akt oskarżenia w sprawie wybuchu gazu w Ścinawie

Read More →