AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Tadeusz Krzakowski jest za zamknięciem legnickich szkół

Przez   /   15/10/2020  /   No Comments

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wydał oświadczenie w sprawie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach. Uważa takie rozwiązanie za konieczność i chce je wdrożyć jak najszybciej. Wygląda na to, że Legnica wróci do zdalnego nauczania z początków pandemii.

Tadeusz Krzakowski napisał na Facebooku: “Dziś Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy wydał rekomendację w sprawie zawieszenia zajęć we wszystkich placówkach oświatowych na terenie naszego miasta i powiatu. Spowodowane jest to zwiększającą się liczbą pozytywnych wyników testów na covid-19, także w Legnicy, co według sanepidu – kwalifikuje nasz obszar do strefy czerwonej, gdzie obowiązują dodatkowe ograniczenia. Jestem w tym temacie w stałym kontakcie zarówno z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, jak i ze Starostą Legnickim. Obecnie czekamy na opinię Kuratora Oświaty.
Szanowni Państwo, bezpieczeństwo uczniów, pracowników oświaty i ich rodzin jest dla mnie i moich współpracowników priorytetem. Dlatego uważam zawieszenie zajęć stacjonarnych za uzasadnione i konieczne do wdrożenia jak najszybciej, ponieważ powaga sytuacji wymaga podjęcia takich rozwiązań. To bardzo poważne i trudne decyzje, które rodzą szereg konsekwencji, dlatego wszystkie ich aspekty bierzemy pod uwagę. O konkretnych sposobach realizacji zaleceń sanitarnych będziemy rozmawiać z dyrektorami placówek oświatowych.”
FOT. PIOTR KANIKOWSKI
    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →