basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Szprychy. Rowerowa rewolucja w Polkowicach!

Przez   /   28/05/2019  /   No Comments

50 nowoczesnych rowerów miejskich będzie czekało na mieszkańców w ośmiu stacjach rowerowych na terenie Polkowic. Aby z nich skorzystać, wystarczy aplikacja na telefon! To będzie prawdziwy hit dla miłośników dwóch kółek oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowie, ekologiczny transport i oszczędność czasu. Projekt pod nazwą „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski”, rusza 8 czerwca (sobota) na polkowickim Rynku.

Już od godz. 12 czekają na przybyłych liczne atrakcje. Wśród nich m. in. rowerowe show Jonasza Pakulskiego i bezpłatne przeglądy rowerowe (info w załącznikach).

A punktualnie o godz. 13 wielkie otwarcie. „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski” to przedsięwzięcie, a którego skorzystać może każdy. Wystarczy pobrać na swojego smartfona aplikację „Roovee”, doładować ją za min. 10 złotych i… w drogę!


O szczegółach korzystania z roweru miejskiego w Polkowicach mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza ds. górnictwa i komunikacji.
– Polkowicka „Szprychy”, jak nazwaliśmy nasz projekt, to możliwość skorzystania z 50 rowerów do poruszania się po mieście i okolicy. Wystarczy w aplikacji „Roovee” zeskanować kod kreskowy umieszczony na wybranym rowerze, aby ten się odblokował i był gotowy do jazdy. Kiedy skończymy naszą trasę, wystarczy odłożyć rower do jednego z ośmiu punktów w mieście i na terenie Polkowickiej Podstrefy LSSE (miejsca stacji rowerowych na załączonej mapce), a system pobierze z naszego konta kwotę za przejechane kilometry. Co ważne, pierwsze 20 minut użytkowania polkowickiej „Szprychy” jest za darmo. Za każda kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli trzy złote za godzinę – tłumaczy Jan Wojtowicz.
Aplikacja „Roovee” nie tylko umożliwia skorzystanie z Polkowickiego Roweru Miejskiego. Aplikacja zapisuje także m. in. historię pokonywanych przez nas odcinków, liczy przejechane kilometry oraz rejestruje liczbę spalonych kalorii! A to wszystko do wyboru w jednym z trzech języków.
Dla ułatwienia korzystania z polkowickiej „Szprychy” wprowadzono kilka dodatkowych funkcji. Jedna z nich pozwala odłożyć rower gdzie indziej niż stacje rowerowe. Jednak musi to być miejsce w granicach miasta! Z drugiej możemy skorzystać w przypadku, kiedy trafi nam się awaria użytkowanego sprzętu, np. przebijemy gumę czy uszkodzimy koło.
– W takim przypadku należy wybrać w aplikacji funkcję poinformowania operatora o zdarzeniu poprzez wybranie ikonki z uszkodzonym elementem roweru. Operator przyjmuje zgłoszenia przez cała dobę i będzie i suwał usterki na bieżąco – zapewnia pełnomocnik burmistrza.
To wszystko dzięki temu, że rowery miejskie które od 8 czerwca będą jeździły po Polkowicach to nowoczesny sprzęt IV generacji, różniący się m. in. tym od rowerów III generacji, że nie ma konieczności odstawiania ich do stacji rowerowych.
Zasady korzystania z polkowickiej „Szprychy” opracowano tak, aby były nieskomplikowane i w ten sposób dostępne dla każdego. Każdy, kto pobierze aplikację „Roovee” będzie mógł się sam przekonać, że korzystanie z niej jest proste i instynktowne. Do skorzystania z roweru miejskiego w Polkowicach wystarczą trzy kroki (infografika w załączeniu). Dodatkowo działa już profil „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski” na facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje nt. całego projektu.
„Szprychy – Polkowicki Rower Miejski” to pierwsza taka inicjatywa uruchomiona na terenie miast całego Zagłębia Miedziowego! Jeśli zainteresowanie tą formą komunikacji po mieście spodoba się polkowiczanom, planowane jest dokupienie rowerów i postawienie kolejnych stacji rowerowych. Do współpracy w realizacji tego projektu Gmina Polkowice zaprosiła partnerów z Polkowickiej Podstrefy LSSE: Sanden, Volkswagen i CCC. Koszt jaki w tym roku poniesie Gmina Polkowice na realizację tego projektu to 125 tys. zł.

Źródło: Urząd Miasta w Polkowicach

RYC. URZĄD MIASTA W POLKOWICACH

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 240 dni temu dnia 28/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 28, 2019 @ 12:32 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dsc_0143

Człowiek Ziemi Złotoryjskiej po raz ósmy. Rusza konkurs

Read More →