Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Szanty w Kunicach. Scena dla artystów, jezioro dla żeglarzy

Przez   /   08/07/2019  /   No Comments

Na dwudniową wspólną zabawę podczas XXIX Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Szanty Kunice 2019 zapraszają wójt gminy Kunice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich festiwal będzie dwudniowy. Jednak tegoroczna edycja zacznie się w piątek 12 lipca, o godzinie 17:00. Po oficjalnym otwarciu odbędzie się coroczny konkurs piosenki żeglarskiej, który każdego roku odbywa się w czasie festiwalu nad kunickim jeziorem. W tegorocznej edycji do rywalizacji zgłosiło się pięć zespołów i dwóch solistów z całej Polski. Kunice reprezentować będzie grupa Na Fali, sąsiednią gminę Legnickie Pole – “Iris” z Nowej Wsi Legnickiej, z Legnicy zgłosił się zespół “Chwila” oraz Martyna Mauer. Z Wrocławia przyjedzie spróbować swoich sił Marta Kania, z Otwocka DeeDee & Tonio, a ze Szczecina przyjecie IGA’cki Band. Najlepszych wyłoni jury, w skład którego wejdą jak co roku osoby związane blisko z muzyką.

Jako pierwszych na scenie zobaczymy od godziny 18:30 zespół Znienacka Projekt z Wrocławia, po nich wystąpi około godziny 19:30 zespół Oj Tam. Od godziny 20:30 publiczność porwie Drake z Częstochowy. Na zakończenie pierwszego koncertowego dnia sceną zawładnie Atlantyda, repertuar zespołu stanowią tradycyjne i współczesne piosenki żeglarskie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć mieszankę starych oraz nowych utworów w akustycznych brzmieniach.

W sobotę, 13 lipca na dobry początek zagrają Młode Wyjce, zespół od niedawna tworzy trzech wyjątkowych (pierwszy raz w Kunicach w trzyosobowym składzie), młodych artystów znanych bardzo dobrze kunickiej publiczności. Od godziny 18:00 zagra zespół North Cape, który tworzy pięciu charyzmatycznych mężczyzn z Pszczyna. Trzecim zespołem, który wystąpi w drugim dniu festiwalu będzie zespół Za Horyzontem. Od godziny 20:00 na scenie pojawią się Mechanicy Szanty, którzy w swoim repertuarze mają utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass oraz country. Ostatnim zespołem na szantowej scenie w Kunicach będzie Orkiestra Samanta, która koncert rozpocznie około godziny 21:30.

Jak co roku imprezie odbywającej się nad Jeziorem Kunickim, towarzyszyć będą zmagania żeglarzy. Regaty o puchar wójta Gminy Kunice rozegrane zostaną w dwóch klasach Omega i 470. Organizatorzy w tym roku postanowili, że regaty trwać będą tylko jeden dzień i odbędą się w sobotę 13 lipca. Piękne żaglówki będą zdobić kunickie jezioro w czasie festiwalu.

W tym roku wstęp na dwudniową imprezę będzie kosztował tylko 20 zł. Kupujący wejściówkę będzie mógł z niej korzystać przez dwa dni festiwalu. Bilety będzie można kupić w dniu imprezy przed wejściem.

Źródło: GOKiS w Kunicach

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka na Spotkaniu Kobiet w Legnicy

Read More →