Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Święto Niepodległości w Legnicy. Msza, koncerty, bieg

Przez   /   06/11/2018  /   No Comments

Na tegoroczne obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Legnicy złoży się kilka uroczystych wydarzeń.

W niedzielę (11 bm.) o godzinie 12.00 w katedrze rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny, a odprawi ją biskup legnicki Stefan Cichy. Udział wezmą przedstawiciele różnych środowisk społecznych i kombatanckich wraz z pocztami sztandarowymi.

O godzinie 13.30 z placu Katedralnego wyruszy na Rynek z Legnicką Orkiestrą Dętą i pocztami sztandarowymi Kompania Honorowa Wojska Polskiego. W Rynku mieszkańcy wysłuchają koncertu Orkiestry Dętej. Z kolei o 14.00 w sali Akademii Rycerskiej będzie miał miejsce koncert Legnickiej Orkiestry Symfonicznej w repertuarze patriotycznym, poprzedzony okolicznościowym wystąpieniem Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji już tradycyjnie zaprasza 11 listopada o godz.. 13.00 przed swą siedzibę (ul. NMP), skąd wyruszy „Bieg Niepodległości”. Chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów pobiegną na dystansach od 800 do 2.500 metrów. Dorośli wystartują w biegu głównym o 15.00 – na dystansie 5.000 m. Na zwycięzców czekają nagrody.
Już w najbliższy piatek (9 listopada) na godzinę 15.30 Młodzieżowe Centrum Kultury (ul. Mickiewicza 3) zaprasza na koncert muzyki polskiej z okazji 88 rocznicy odzyskania niepodległości.
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, prezydent Tadeusz Krzakowski apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości, by zadbali o odpowiednie udekorowanie obiektów barwami i flagami państwowymi.

– Wszyscy uczcijmy ten dzień w sposób godny i patriotyczny! – podkreśla prezydent Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 395 dni temu dnia 06/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 7, 2018 @ 2:31 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KD_cwiczenia_bezpieczenstwa_2

Ewakuacja pasażerów z pociągu Kolei Dolnośląskich

Read More →