dni_Zlotoryja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Stypendia wójt Zagrodna plus mistrz świata za pracę

Przez   /   07/10/2021  /   No Comments

W wyjątkowej scenerii zamku Grodziec, z wyjątkowym gościem – mistrzem świata we freestyle football Pawłem Skórą- wójt Karolina Bardowska wręczyła stypendia 19 wybitnie zdolnym uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zagrodnie. – Dla nich to nagroda za pracowitość a dla kolegów i koleżanek, zachęta do nauki – mówi.

Stypendia naukowe wójt gminy Zagrodno (każde w wysokości 400 zł) przysługują uczniom klas IV-VIII ze średnią ocen co najmniej 5,2 oraz bardzo dobrą lub wzorową oceną z zachowania. W ubiegłym roku szkolnym te kryteria spełniło 17 osób. Stypendia można otrzymać również za nadzwyczajne sukcesy w konkurach artystycznych i zawodach sportowych, tak jak to się stało w przypadku kolejnych 2 uczniów. Jako absolutnie wyjątkowy warto podkreślić przypadek Weroniki Bielak, która zdobyła zarówno stypendium naukowe, jak i artystyczne. Gratulujemy!

- Cieszę się, że mogłam wręczyć jeszcze więcej wyróżnień niż rok temu. Pamiętajmy, że miniony rok szkolny był trudny i przyniósł nam wiele nieoczekiwanych wyzwań. Ci młodzi ludzie wykonali ogromną pracę, doceniam to i jestem nich dumna. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję – mówiła wójt gminy Zagrodno Karolina Bardowska podczas uroczystości w sali rycerskiej zamku Grodziec.

Na zamek zaproszeni zostali też rodzice stypendystów. Po wręczeniu stypendiów wszyscy mogli w kameralnej atmosferze oglądać przygotowany specjalnie na tę okazję pokaz frestylle football w wykonaniu Pawła Skóry – zdobywcy tytułów mistrza świata, mistrza Europy i mistrza Polski w tej dyscyplinie.

- Wiem, i mówiłam to uczniom w Grodźcu, że uczymy się dla siebie. Nauka jest najbardziej efektywna, kiedy wiąże się z nią poczucie satysfakcji. Mam nadzieję, że ten dzień wzmagał – podkreśla wójt Karolina Bardowska.

/>

FOT. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kowalczyk_t_2

Czy Odra umarła? Co sądzi naukowiec z UPWr

Read More →