Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Student oskarżony o śmierć

Przez   /   23/12/2014  /   No Comments

Wdał się w awanturę, uderzył. I zabił. Michał W., 25-letni student odpowie przed sądem za śmiertelne pobicie pijanego czterdziestolatka przed jednym z lokali w Lubinie. Prokuratura zakończyła śledztwo i napisała akt oskarżenia.

Zaczęło się banalnie: czterdziestolatek wyskoczył na miasto ze znajomymi. Był środek wakacji, noc z 10 na 11 sierpnia. Siedzieli w lokalu przy ul. Ścinawskiej, pili alkohol, od czasu do czasu wychodzili na zewnątrz “na dymka”. To tam jego los splótł się tragicznie z losem Michała W.

Student z grupą kolegów wracał z imprezy na działkach. Przechodząc obok lokalu, zatrzymali się i wdali w dyskusję z palącymi papierosy mężczyznami. Od słowa do słowa, rozmowa zamieniła się najpierw w sprzeczkę, potem w szarpaninę.

- Wówczas Michał W. wraz z drugim, nieustalonym dotąd mężczyzną podbiegł do pokrzywdzonego i pięścią uderzył go z całej siły w głowę – relacjonuje prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Pokrzywdzony stracił równowagę. W tym czasie drugi z mężczyzn zadał pokrzywdzonemu kolejne uderzenie z pięści w podbródek. W wyniku ciosów 40-latek upadł całym ciężarem ciała na podłoże uderzając głową o krawężnik. Od razu stracił przytomność. Wezwane pogotowie zabrało go do szpitala. Pomimo udzielonej pomocy o godz. 3.50 zmarł.
Śmierć spowodował uraz głowy: rozległe stłuczenie mózgu z towarzyszącym mu masywnym obrzękiem i złamaniem kości podstawy czaszki.  Prokurator postawił Michałowi W. postawiono zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, przyjmując, iż działał on wspólnie i w porozumieniu z inną osobą. Student początkowo przyznał się i złożył wyjaśnienia, z których wynikało, że uderzył w samoobronie – czterdziestolatek miał rzekomo biec w jego stronę z zaciśniętymi pięściami. Potem student zmienił wersję wydarzeń: stwierdził, że feralnej nocy faktycznie kogoś uderzył, ale nie był to pokrzywdzony.

- Prokurator wykazał, że wersja oskarżonego jest sprzeczna z zeznaniami przesłuchach w sprawie świadków, a sprawstwo Michała W. nie budzi wątpliwości – komentuje Liliana Łukasiewicz. – Michałowi W. za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Oskarżony mieszka w Lubinie, ma wykształcenie średnie, obecnie jest studentem. Był wcześniej karany za znieważenia funkcjonariusza Policji. Materiały dotyczące drugiego sprawcy wyłączono do odrębnego prowadzenia. W przypadku ustalenia jego tożsamości także zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2105 dni temu dnia 23/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 23, 2014 @ 10:15 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vote-3569999_1280

Legnickie Pole. Referendum – do usunięcia rada lub wójt

Read More →