schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

“Strefa de…”. Zagrają Miasto Gniewu oraz Airstrike

Przez   /   12/01/2021  /   No Comments

Zapraszamy na pierwszą w 2021 roku legnicką dawkę gitarowego grania! Zbliża się 146. odsłona rockowego cyklu „strefa de…”, w ramach której na scenie Sali Maneżowej zaprezentują się grupy prezentujące nieco odmienne, lecz równie ciekawe, spojrzenie na metalowe i alternatywne brzmienie – Miasto Gniewu oraz Airstrike.

Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie online – transmisja koncertu rozpocznie w sobotę, 16 stycznia, o godzinie 20 na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury (www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury)

.Miasto Gniewu to legnicki zespół eksplorujący okolice alternatywnego rocka; zadebiutował w 2016 roku minialbumem „Splin”. Dwa single, „Dysthymia” i „Autonomia”, promowane wówczas przez „Czwórkę” oraz Antyradio, pozwoliły grupie zaistnieć i zadomowić się w przestrzeni muzycznej. 15 listopada 2019 „Gniewni” wydali singiel i teledysk do numeru „Ostatni”, rozpoczynając tym samym promocję pełnometrażowego albumu „Kohezja”. Nieco ponad miesiąc później, 20 grudnia, ukazał się ich następny singiel – tym razem do drapieżnej „Chemii”. Na 18 kwietnia 2020 Miasto Gniewu i Legnickie Centrum Kultury zaplanowali koncert promocyjno-wydawniczy nowego krążka. Niestety, wszystko jednym cięciem przerwała pandemia. W międzyczasie album po prostu trafił do sieci, a 28 listopada światło dzienne ujrzał trzeci singlowy teledysk – bardzo dobrze przyjęta „Jesień” z partią skrzypiec autorstwa Marty Sochal-Matuszyk.

Aistrike to formacja z Legnicy założona w 2014 roku, wykonująca muzykę z pogranicza heavy i thrash metalu. Po kilku zmianach uformował się grający do dziś skład: Daniel (wokal, gitara), Mariusz (gitara), Kornel (perkusja) oraz Maciej (bas). Ta czwórka fanów ciężkich brzmień tworzy utwory o mocnych riffach i przyprawia je autorskimi tekstami. Każdy z nich gra wiele lat, słucha różnych podgatunków rocka i metalu (i nie tylko…), co wpływa na brzmienie zespołu, który na koncie ma nagrane demo; jednym z najbliższych planów Airstrike jest natomiast wydanie longplaya. Grupa dzieliła scenę z takimi kapelami jak między innymi Nocny Kochanek, KAT&Roman Kostrzewski, Turbo, NeuOberschlesien czy Non Iron.

Źródło: LCK

RYC./ FOT. LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 15 dni temu dnia 12/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 12, 2021 @ 12:54 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PLAKAT O dobrych uczynkach (2)

Akcje Stowarzyszenia od serca “Faustynka”

Read More →